Meistrikursus korrepetiitoritele. Toomas Kaldaru

14.11.2022 – 18.11.2022
kell 11:00
B-315

TOOMAS KALDARU (Rooma/Itaalia)
14.-18.septembril kell 11.00-18.00 B-315

Pianist ja endine laulja Toomas Kaldaru on lõpetanud cum laude Rooma Konservatooriumi “Santa Cecilia” magistrantuuri erialal Maestro sostituto e Korrepetitor (Collaborative piano and opera coaching). Muusikalise juhi ja klaverisaatjana on ta täiendanud end Tiziana Carlini ja Erling Erikseni juhendamisel.

Ta on õpetanud ka EMTA ooperilaulu erialal, täiendanud end lauljana Rooma Konservatooriumis “Santa Cecilia”, samuti sopran Adriana Giunta erastuudios Roomas. Lisaks õppinud lauljana Fiesole Scuola di Musica täienduskursustel Claudio Desderi juures, Daniela Dessì meistriklassis, samuti  Accademia Filarmonica Romanas Monica Bacelli ja Elizabeth Norberg-Schulzi kursustel.

Itaalia keelt on ta õppinud Perugia Ülikoolis “Università per Stranieri”, läbides kursuse “Itaalia keel ja kultuur”, samuti Rooma Ülikoolis “Roma Tre” itaalia keele ja kirjanduse erialal.

Toomas Kaldaru on töötanud lauljana mitmel pool – Teatro dell’Opera di Roma, Teatro Maggio Musicale Fiorentino, Accademia Nazionale di Santa Cecilia, Kammeroper Köln, samuti on ta osalenud ooperiprojektides solistina Itaalias, Saksamaal, Hispaanias, Kasahstanis ja mujal. On tegutsenud ka kontsertlauljana suurvormides ja koostöös paljude erinevate barokkansamblitega (Festina Lente, Cappella Ludovicea, Ensemble Seicentonovecento jt).

Viimastel aastatel tegutseb ta põhiliselt Roomas klaverisaatjana ja lauljate coach-ina. On teinud koostööd Rooma Konservatooriumi ooperistuudios pianisti ja muusikalise juhina (Mozarti “Cosi fan tutte”, Menotti “Telefon” ja Puccini “Boheem”), töötanud pianistina mitmete ooperiproduktsioonide juures (Reate Festival, NarniOpera) meistriklassides ja laulustuudiotes. Eelmisel aastal töötas ta pianisti ja ooperirepertuaari õppejõuna Rooma Ülikooli “Tor Vergata” juures tegutsevas ooperistuudios. Hetkel on lauluosakonna pianist Latina Konservatooriumis “Ottorino Respighi”, samuti teeb regulaarselt koostööd rollide ettevalmistamisel paljude ooperilauljatega üle maailma – Monica Bacelli, Aile Asszonyi, Giordano Lucà jpt.