Meistrikursus pianistidele. Alexander Kobrin

17.12.2022 kell 15:30
C-405

ALEXANDER KOBRIN (Rochesteri ülikooli Eastmani muusikakool, USA)
17. detsembril kell 15.30-19.30 C-405

Hinnatud pianist ja pedagoog Alexander Kobrin alustas muusikaõpinguid Gnessini nimelises Muusikakoolis Tatjana Zelikmani juhendamisel ning seejärel lõpetas Moskva Konservatooriumi prof Lev Naumovi juhendamisel. Ta on pälvinud preemiaid mitmel rahvusvahelisel konkursil, sealhulgas Glasgow’ klaverikonkursil (1998), Busoni klaverikonkursil (1999), Hamamatsu klaverikonkursil (2003) ja on maailma ühe mainekaima konkursi – Van Cliburni nimelise pianistide konkursi – kuldmedali omanik (2005).

Kobrin annab regulaarselt kontserte nii solisti kui ka kammermuusikuna Euroopas, USA-s ja Aasias ning on esinenud Royal Albert Hallis, Wigmore Hallis, Carnegie Zankel Hallis, Kennedy Centre`is, Avery Fisher Hallis, Moskva Konservatooriumi suures ja väikeses saalis. Ta on musitseerinud koos mainekate orkestritega, sealhulgas New Yorgi Filharmoonia orkester, Tokyo Filharmoonia orkester, Berliini sümfooniaorkester, Salzburgi kammerorkester, BBC sümfooniaorkester ning teinud koostööd selliste maailma nimedega nagu Vassili Petrenko, Juri Bashmet, Mikhail Pletnev, Mikhail Jurovski, Mark Elder, Vassili Sinaiski, James Conlon, Claus Peter Flor jt.

Lisaks interpreeditegevusele on Kobrin ka hinnatud pedagoog. Aastatel 2003–2010 töötas ta õpetajana Gnessini muusikakoolis, hiljem Columbuse ülikooli Schwobi Muusikakoolis ning New Yorgi Steinhardti kunstide koolis. Alates 2017. aastast õpetab ta Rochesteri ülikooli Eastmani muusikakoolis. Kobrin viib regulaarselt läbi meistrikursuseid ja osaleb rahvusvaheliste konkursside žüriide töös. Kobrin on salvestanud Haydni, Chopini, Rahmaninovi, Brahmsi, Schumanni, Tšaikovski ja Mussorgski muusikat koostöös plaadifirmadega King, Harmonia Mundi, Quarts ja Centaur Records.