Meistrikursus pianistidele. Dávid Báll

27.11.2023 – 29.11.2023
kell 10:00
C-405

DÁVID BÁLL (F. Liszti nim. Budapešti Muusikaakadeemia, Ungari)
27.-29. novembril kell 10.00-16.00 C-405

Ungari noorema generatsiooni tuntumaid pianiste Dávid Báll on esinenud paljudes tuntud kontserdisaalides, mille hulka kuuluvad näiteks Teatro Colón Buenos Aireses, Lincolni keskus New Yorgis, Musikverein Viinis, Concertgebouw Amsterdamis, Salle Pleyel Pariisis, Festspielhaus Salzburgis ja Kioi Hall Tokyos. Ta on teinud koostööd selliste üleilmselt tunnustatud dirigentide ja muusikutega nagu Ivan Fischer, Heinz Holliger, Zoltán Peskó, Mihhail Pletnev, Gábor Takács-Nagy ja Klaus Thunemann. Eriliselt tihe koostöö seob teda aga maestro Zoltán Kocsise ja Ungari Riikliku Filharmooniaorkestriga.

Dávid  Báll sündis 1982. aastal Budapestis ning on õppinud Aelia Sabina Muusikakoolis, Béla Bartóki nim. Konservatooriumis ja Franz Liszti nim. Muusikaakadeemias Budapeštis, kus tema õpetajateks olid Ferenc Rados, György Nádor, András Kemenes, Zoltán Benkő ja Karin Karapetian. 2011. aastal omandas ta vabade kunstide doktorikraadi Franz Liszti nim. Muusikaakadeemias, kus töötab alates 2013. aastast ühtlasi klaveriprofessorina.

Ta on pälvinud autasusid mitmel kodumaisel klaverikonkursil (Budapest, Szeged, Pécs, Békés-Tarhos) ning edukalt esinenud ka Hispaanias, Itaalias, Norras, Viinis ja Jaapanis. 2013. aastal pälvis ta Zoltán Magyary järeldoktori stipendiumi, on kolmekordne Annie Fischeri stipendiumi laureaat ning talle on samuti omistatud Ungari riiklik stipendium, Universitase fondi auhind, Péter Robicseki ja Ari Kupsuse auhind.