Meistrikursus pianistidele. Fali Pavri

20.10.2022 – 21.10.2022
kell 10:00
C-405

FALI PAVRI (Šoti Kuninglik Konservatoorium, Glasgow)
20.-21. oktoobril kell 10.00-13.00 ja 14.00-16.00 C-405

Pianist Fali Pavri on sündinud Mumbais, Indias, kuid õppinud Moskva Konservatooriumis Viktor Meržanovi ning Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias Christopher Eltoni juures. Ta on mitmekülgne muusik, kes tegutseb paralleelselt nii solisti, kammermuusiku kui õppejõuna. Juba tudengina avanes tal võimalus musitseerida koos tšellist Mstislav Rostropovitšiga, millele järgnes peagi soolodebüüt Londonis ja hulgaliselt kontserte kuulsates saalides üle kogu maailma.

Ta on teinud koostööd paljude tuntud muusikute ja ansamblitega nagu Vellinger- ja Vertavo-kvartett, Leopold Trio, Paragon Ensemble, klarnetist Andrew Marriner, tšellist Franz Helmerson, lauljad Roderick Williams ja Mark Padmore ning helilooja Mauricio Kagel. Orkestrisolistina on F. Pavri viimastel aastatel üles astunud St. Endellon’i festivalil dirigent Richard Hickoxi taktikepi all, koos Šoti Rahvusorkestriga Scottish Proms festivalil, tšellist Wolfgang Schmidtiga Wigmore Hall’is ning Sangat’ muusikafestivalil Indias ja Langfadi festivalil Taanis. Pavri on olnud ka mitmete kaaseagsete helitööde esmaesitaja. Näiteks 2006. aastal Cheltenhami festivalil oli ta tšellist Robert Irvine partneriks Giles Swayne’i tšellosaonaadi eemaettekandel, millele järgnes peagi Swayne kogu tšello- ja klaveriteoste plaadistamine firmale Delphian Records.

Pavri tegeleb aktiivselt ka õpetamisega – ta on Šoti Kuningliku Konservatooriumi kõrgelt hinnatud klaveriõppejõud, kelle õpilased on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on andnud hulgaliselt meistrikursusi nii Soomes, Küprosel, Indias ja Lõuna-Aafrikas, kus ta oli ühtlasi UNISA rahvusvahelise pianistide konkursi žüriiliige.