Meistrikursus pianistidele. Sasha Grynyuk

05.04.2024 kell 10:00
Great hall

SASHA GRYNYUK (Ukraina/UK)
5. aprill @10.00-13.00 ja 14.00-16.00 kammersaalis

Kiievist pärit pianist Sasha Grynyuk on õppinud Tšaikovski nimelises Ukraina rahvuslikus muusikaakadeemias ning hiljem Guildhalli muusika- ja teatrikoolis Londonis. Legendaarne pianist ja muusikateadlane Charles Rosen on nimetanud teda „muljetavaldavaks artistiks tähelepanuväärse ja veatu musikaalsusega, mis toob kaasa alati kõige loomulikumad, innustavad ja rahuldust pakkuvad tõlgendused“.

Grynyuk on üle kümne rahvusvahelise konkursi ja tunnustuse võitja, muuhulgas anti talle ajakirjade BBC Music Magazine ja International Piano Magazine poolt „Rising Star“ tiitel. Ta on pälvinud I preemia rahvusvahelisel Griegi nim klaverikonkursil ja BNDES rahvusvahelisel klaverikonkursil. Samuti on ta võitnud Guildhalli muusika- ja teatrikooli kuldmedali, mille omanike seas on varasemalt olnud interpreedid Jacqueline Du Pré ja Bryn Terfel.

Sasha Grynyuk on esinenud üle maailma paljudes mainekates kontserdisaalides, sh Wigmore Hall, Barbican Hall, Royal Festival Hall, Queen Elizabeth Hall, Bridgewater Hall, Wiener Konzerthaus, Carnegie Hall, Teatro Real ja Salle Cortot. Ta on soleerinud Londoni kuningliku filharmooniaorkestri, Bergeni filharmoonikute, Brasiilia sümfooniaorkestri ja Ukraina rahvusliku sümfooniaorkestri ees. Grynyuk on salvestanud CD Glenn Gouldi ja Friedrich Gulda muusikaga plaadimärgile Piano Classics, mille saksa ajakiri Piano News valis kuu parimaks plaadiks ning album nomineeriti ka New York Classical Radio auhinnale.

Käesolevate Grynyuki projektide seas on Šostakovitši 1929. aasta tummfilmile „Uus Babülon“ kirjutatud muusika esitamine originaalpartituuri põhjal, mis tuli esiettekandele LSO St. Luke’i kirikus Londonis ning hiljem kõlas Leif Ove Andsnesi Rosendali festivalil Norras. El País kirjutas sel puhul: „Sasha Grynyuk hämmastas kõiki osalejaid ja pälvis nende päevade ühe kõige pikematest, siiramatest ja entusiastlikematest aplausidest.“

Sasha Grynyuk on Keyboard Trusti artist ning saab hetkel kunstilist juhendamist organisatsiooni asutajalt Noretta Conci-Leechilt.