Meistrikursus tšellistidele. Alexander Chaushian

17.12.2022 kell 15:30
D-511

ALEXANDER CHAUSHIAN (Londoni Kuninglik Muusikakolledž, UK)
17. detsembril kell 15.30-19.30 D-511

Noorema generatsiooni parimate tšellistide hulka kuuluv Alexander Chaushian on soleerinud selliste orkestrite ees nagu Londoni Kuninglik Filharmooniaorkester,  Academy of St Martin in- the-Fields, Londoni Mozarti mängijad, Viini Kammerorkester, Orchestre de la Suisse Romande ja Armeenia Filharmooniaorkester. Ta on esinenud maailma parimates kontserdisaalides nagu Londoni Royal Festival Hall, Kuninganna Elizabethi ja Wigmore’i saalid, Giuseppe Verdi saal Milanos, Viini Kontserdimaja, Tokyo Suntory, New Yorgi Carnegie ja Boston Symphony Hall. Oodatud külalisesinejana paljudel tunnustatud muusikafestivalidel tegutseb Alexander samal ajal ise nii Küprose Pharose rahvusvahelise kammermuusikafestivali kui ka Jerevani festivali kunstiline juhina.

Alexander Chaushiani muusikaõpingud said alguse Armeenias, jätkusid seejärel Menuhini koolis, Londoni Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis ning päädisid Berliini Kunstiülikoolis, mille ta lõptas 2005. aastal. Chaushian on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse, sh XII rahvusvaheline Tšaikovski-konkurss Moskvas ja ARD konkurss Saksamaal.  New Yorgi Noorte Kontsertartistide programmi raames on ta esinenud pea kõikjal Ameerika Ühendriikides.

Alexander Chaushian on musitseerinud koos Yehudi Menuhini, Julia Fischeri, Levon Chilingiriani, Juri Bašmeti, Diemut Poppeni, François Frédéric Guy’ ja Emmanuel Pahudiga. Tema peamiseks kammermuusikapartneriks on aga pianist Jevgeni Sudbin, kellega koos on tehtud mitmeid salvestusi plaadifirmale BIS. Sama firma egiidi all hiljuti ilmunud plaat, kus Alexander esineb Armeenia Filharmooniaorkestri solistina, pälvis ajalehe “Independent” nädala albumi tiitli.

Lisaks interpreedikutsele tegutseb Chaushian ka pedagoogina olles Londoni Kuningliku Muusikakolledži tšelloprofessor.