Meistrikursus viiuldajaile: Anna-Liisa Bezrodny

26.11.2020 kell 15:00
A-303

ANNA-LIISA BEZRODNY (Hochschule für Musik Karlsruhe, Saksamaa)
26. novembril kell 15.00-19.00 A-303

Anna-Liisa alustas viiulimängu õpinguid 2-aastasena Ivi Tiviku käe all, hiljem jätkas vanemate juhendusel Helsingis, Sibeliuse Akadeemias.Ta on sooritanud magistrikraadi nii Sibeliuse Akadeemias Helsingis kui Guildhalli Muusikakoolis Londonis. Ta on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, seal hulgas Guildhall konkursi (London) kuldmedali võitja (2006), mille varem on saanud tuntud muusikud Jaqueline du Pré ja Bryan Terfel. Teda on tunnustatud ka Kultuurkapitali aastapreemiaga (2013) ja Soomes preemiaga ”Pro Musica” ning  Londoni Sümfooniaorkestri PROMISE preemia (2007).

Anna-Liisa Bezrodny on soleerinud pea kõikide Soome ja Eesti  orkestrite ees, lisaks nendele Philharmonia Orchestra, London;  Moskva TV Sümfooniaorkester; Royal Philharmonic Orchestra, London; Latvian National Orchestra, City of Birmingham Symphony Orchestra; Mitteldeutscher Rundfunk Orkester, Leipzig; Peterburgi Sümfoonia Orkester; Gewandhaus Orkester, Leipzig; Chile Symphony Orchestra; jpt.,  koos väljapaistvate dirigentidega, nagu Leif Segerstam, Eri Klas, sir Colin Davis, Nikolai Aleksejev, Sian Edwards, Paavo Järvi, Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Leonid Grin, Alan Burimbajev, Okko Kamu jpt.  Anna- Liisa on ka aktiivne kammermuusik, esinedes igal aastal mitmetel rahvusvahelistel festivalidel piki maailma. Partneriteks on olnud tuntud muusikud, nagu Jan-Erik Gustafsson, Maxim Vengerov, Barnabas Kelemen, Ivry Gitlis, Ida Händel, Alexander Rudin, Jean-Efflam Bavouzet, Liana Isakadze, Lisa Batiashvili. Vikingur Olafsson, Sayaka Shoji. Gilles Apap jpt.Anna-Liisa repertuaar on lai, see ulatub barokist kaasaegse muusikani. Paljud heliloojad on talle kirjutanud ja ka pühendanud teoseid, nende hulgas Jaan Rääts, Tõnu Kõrvits, Rein Rannap, Ülo Krigul jt.

Anna-Liisa on salvestanud CD koostöös pianist Ivari Iljaga (ALBA Records, 2009), E.Tambergi Viiulikontserdi koos Vanemuise sümfooniaorkestriga (dir Mihkel Kütson, 2010);  Haydni ja Mozarti Kontserdid ERP-ile (2013) ning Mendelssohni Okteti Maxim Vengeroviga EMI Records’le (2019)

Anna-Liisa Bezrodny on Karlsruhe Muusikakõrgkooli professor Saksamaal ja õpetab ka Londonis Guildhall Muusika- ja Draamakoolis ning Purcell Muusika erikoolis.

Anna-Liisa mängib Soome Kultuurifondi Hieronymus II Amati viiulil.