Meistrikursus viiuldajaile. Michael Vaiman

11.03.2024 – 12.03.2024
kell 10:00
C-405

MICHAEL VAIMAN
11.-12. märtsil kell 10.00-13.00 & 14.00-16.00 C-405

Michael Vaiman on sündinud Odessas, Ukrainas. Peale kodulinnas Stoljarski nim. Muusikakooli lõpetamist jätkusid õpingud Moskva Konservatooriumis legendaarse viiuldaja David Oistrahhi ja Semjon Snitkovski juhendamisel. 1989. aastal emigreerus ta koos perega Iisraeli, kus asus tööle Tel Avivi Rubini nim. Muusikaakadeemiasse ning  1999. aastast alates Kölni Muusikakõrgkooli Saksamaal.

Michael Vaiman on Poznani H. Wieniawski konkursi laureaat, kes on solistina esinenud Euroopas, USAs, Jaapanis ja Iisraelis. Tema rahvusvahelise karjääri tipphetkedeks on kontserdid selliste orkestrite ja dirigentidega nagu Berliini Sümfooniaorkester Gunter Herbigi juhatusel, Moskva Filharmooniaorkester Juri Simonovi juhatusel, Peterburi Sümfooniaorkester Arvid Janssoni juhatusel, Moskva Solistide Kammerorkester Juri Bašmeti juhatusel, Londoni Solistide Kammerorkester jne.

Ta on sage külaline ka paljudel muusikafestivalidel, sh Kuhmo (Soome), Tours (Prantsusmaa), Elba Festival (Itaalia), Summit Music Festival (New York) ning teeb koostööd selliste tuntud muusikutega nagu Paul Badura-Skoda, Juri Bašmet, Mario Brunello ja Dina Yoffe.

Michael Vaiman osaleb tihti konkursside žüriide töös, samuti on ta andnud arvukalt meistriklasse Salzburgi Mozarteumi suveakadeemias, Budapešti Liszti Akadeemias, Toho Muusikakoolis Tokyos, Manchesteri Kuninglikus Muusikakolledžis, Pekingi Muusikakeskkoolis ja paljudes teistes muusikakõrgkoolides, sh Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias aprillis 2023. Mitmed tema õpilased on pälvinud auhindu nimekatel rahvusvahelistel konkurssidel.

Michael Vaiman on esinenud ja salvestanud nii radios kui televisioonis ning andnud välja mitmeid plaate Bachi, Schuberti, Brahmsi, Wieniawski, Prokofjevi, Ysaye, Szymanowski ja Kreisleri teostega.