Meistrikursus viiuldajaile. Réka Szilvay

24.11.2022 kell 10:00
A-404

RÉKA SZILVAY (Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemia, Soome)
24. novembril kell 10.00-13.00 ja 14.00-16.00 A-404

Helsingis sündinud Réka Szilvay alustas viiuliõpinguid juba 4-aastaselt oma viiuldajast isa Géza Szilvay käe all. 12-aastaselt järgnesid õpingud Sibelius Akadeemias prof. Tuomas Haapaneni ning 1992-98 Viini Muusikaülikoolis prof. Gerhard Schulzi käe all. Viini Musikvereinist Sibeliuse viiulikontserdi solistina sai 1999. aastal alguse ka tema  rahvusvaheline karjäär.

Tänaseks on Sibelius Akadeemia viiuliprofessor Réka Szilvayst kujunenud üks some tuntuimaid viiuldajaid, kes peale koduorkestrite on esinenud Londoni Filharmooniaorkestri, Birminghami ja Göteborgi Sümfoonikute, Peterburi Maria teatri orkestri, Kopenhaageni Fliharmoonikute, Austria Tonkünstler-orkestri ja Strasbourgi Filharmoonikute solistina. Ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Jukka-Pekka Saraste, Valeri Gergiev, Leif Segerstam, Andrew Litton, Sakari Oramo, Adam Fischer, Osmo Vänskä, Neeme Järvi, Mikko Franck, Markus Stenz, Juha Kangas ja Fabio Luisi. Sooloesinemised on teda viinud sellistesse maailma tuntuimatesse kontserdisaalidesse nagu New Yorgi Carnegie Hall, Viini Konzerthaus, Salzburgi Festspielhaus, Kölni Filharmoonia, Londoni Wigmore Hall, Amsterdami Concertgebouw, Pariisi Cité de la Musique ja Brüsseli Palais des Beaux-Arts.

Réka Szilvay on sage külaline sellistel mainekatel muusikafestivalidel nagu Salzburger Festspiele, Helsingin Juhlaviikot, Kuhmon Kamarimusiikki, Turun Musiikkijuhlat, Mikkelin Musiikkijuhlat, Savonlinnan Oopperajuhlat, Klangbogen Wien, Festival Grafenegg ja Singapore Arts Festival. Ta on teinud lugematuid salvestusi mitmetele tele- ja raadiojaamadele nagu YLE, BBC, Radio France, Arte ja ORF.