Meistrikursus keelpillikvartettidele ja vioolamängijaile. Liisa Randalu

06.11.2023 – 07.11.2023
kell 10:00
C-405

LIISA RANDALU (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt)
6. novembril kell 10.00-16.00 C-405 keelpillikvartetid
7. novembril kell 10.00-16.00 C-405 vioolamängijad

Liisa Randalu on Eestis sündinud ja Saksamaal, Karlsruhes üles kasvanud vioolamängija, kes  alustas kõrgkooliõpingud esialgu viiuli erialal Stuttgartis ning jätkas siis vioola erialal Frankfurdi Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main) prof. Roland Glassli õpilasena. Sellele järgnesid magistriõpingud Berliini Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis (Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin) prof. Friedemann Weigle käe all. Kammermuusikas on Randalu end täiendanud Kölnis (Hochschule für Musik Köln) prof. Harald Schonewegi juures ja Madridis (Escuela Superior de Música Reina Sofía) prof. Günter Pichleri juhendamisel.

Liisa Randalu võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse nii solisti kui ka kammermuusikuna. Ta on üles astunud koos Tallinna Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, noorteorkestriga Deutsche Streicherphilharmonie, Berni Sümfooniaorkestri, kammerorkestri Camerata Salzburg ja Bambergi Sümfooniaorkestriga.

2012 kuni 2022 oli Liisa Randalu vioolamängija mainekas saksa Schumann-kvartetis, mis on saavutanud esikoha rahvusvahelisel Schuberti-nimelisel kammermuusikakonkursil Grazis (2012), Grand Prix’ rahvusvahelisel kvartettide konkursil Prantsusmaal Bordeaux’s (2013) ning pälvinud Jürgen Ponto Fondilt edukate konkursitulemustega noortele ansamblitele antava rahalise auhinna koos esinemisvõimalusega saksa muusikafestivalidel (2014). Schumann-kvarteti koosseisus on Randalu üles astunud maailmakuulsatel kontserdilavadel nagu Concertgebouw Amsterdam, Wigmore Hall Londonis, Viini Konzerthaus and Musikverein jt ning olulisematel muusikafestivalidel nii Euroopas kui ka väljaspool seda. Schumann-kvartett on olnud muuhulgas resideeruvaks ansambliks Robert-Schumanni saalis Düsseldorfis ja Lincoln Centeris New Yorkis ning nomineeritud briti muusikajakirja BBC Music Magazine’i 2016. aasta auhinnale kategoorias „Aasta uustulnuk“. Liisa Randalu on Schumann-kvartetiga salvestanud 4 CD-albumit, millest „Landscapes“ pälvis saksa plaadikriitukute auhinna (German Record Critics’ Award, 2017) ning „Intermezzo“ koostöös soprani Anna Lucia Richteriga Opus Klassiku auhinna (2019).

Aastast 2022 tegutseb Liisa Randalu Frankfurdi Raadioorkestri vioola kontsertmeistrina.

Randalu on vioolamängijana aktiivselt tegev ka Albrecht Mayer kvartetis ning interpreeditegevusele lisaks õpetab ka Frankfurdi muusika- ja etenduskunstide kõrgkoolis.

Liisa Randalu mängib Napoli meistri Giovanni Pistucci 1880. aastatel valmistatud vioolal.