Suvekursus noortele vask- ja löökpillimängijatele

05.07.2021 – 09.07.2021
kell 13:00
Kullamaa

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suvekursus noortele vask- ja löökpillimängijatele toimub  5.–9. juulil Kullamaal. Kursuse peamine eesmärk on õpilaste interpretatsioonilise ja tehnilise meisterlikkuse individuaalne arendamine ja intensiivne erialaline süvaõpe koos füüsilise aktiivsuse ja vaimsete praktikatega. Tahame luua viieks päevaks õpikeskkonna, kus kursusel osalejad saavad täielikult keskenduda ja pühenduda oma erialapilli harjutamisele ja süvendatud koostööle oma juhendajatega. Repertuaariga töö toimub erialatunnis koos klaverisaatjaga. Harjutamisvõimalused tagatakse kursuse toimumisega seotud klassides.

Kursuse oluline osa on füüsiline aktiivsus ja kehaline treening. Anname kõigile osalejatele võimaluse alustada juba hommikuid võimlemisega koos spetsiifiliste hingamist toetavate harjutustega. Lisaks toimub iga päev eritreening kus koos juhendaja Heigo Rosinaga omandatakse teadmisi võitluskunstides kasutusel olevate printsiipide kasutamisest pillimängus. Kõikidel õhtutel toimuvad üritused – õpilaste ja õppejõudude kontserdid, eriloengud.

Kursusele on oodatud vaskpillide- ja löökpilliõpilased alates 12. eluaastast. Kõigile osalejatele võimaldatakse 4 individuaaltundi, mis on kuulamiseks avatud ka kõigile teistele osavõtjatele. Oodatud on ka vask- ja löökpillide õppejõud, kes saavad kursusel osaleda täiendkoolituse raames. Kõigile õppeprogrammis osalejatele väljastatakse muusika- ja teatriakadeemia tunnistus.

Soovi korral võib ette valmistada 1 või 2 pala. Et klaverisaatjad saaksid valmistuda, palume registreerumisel märkida vastavasse lahtrisse lugude autor ja pealkiri.

Registreerumine kuni 30. juunini aadressil eamt.ee/suvekursus. Pärast registreerumist saadetakse kinnitus kursusele vastuvõtmise kohta ja arve hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Registreerujatele saadame elektrooniliselt ka kursuste täpse ajakava.

Kursuse maksumus on 125 eurot (millest õppeprogramm on 75 eurot ja toitlustamine 50 eurot). Registreerumislehel palume märkida ka soovitud toidukordade arv päevade kaupa. Ühe toidukorra hind on 4 eurot. Erimenüü korral palume anda meile sellest eelnevalt teada.

Kursusel õpilasi saatvale õppejõule või lapsevanema(te)le õppeprogrammi tasu ei kaasne. Majutus on kõigile tasuta ja toimub kas Kullamaa lasteaia hubastes ruumides, Goldenbecki majas või õpilaskodudes. Kaasa võtta madrats ja magamiskott. Suurepärased võimalused puhkamiseks ja sportimiseks – staadion, pallimängud, tennis, jõusaal, saun.

Avamine toimub 5. juulil kell 13.00 Kullamaa Kultuurimajas.

Liinibussiga saabujatele transport Lihulast Kullamaale valla bussiga. Kokku leppida koordinaatoriga.

Kursust korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Lääne-Nigula valla ja Kullamaa osavallaga.

Rohkem infot:
eamt.ee/suvekursus
Karin Vau (kursuste koordinaator)
tel. 566 76 276
karinvau@hotmail.com