Erasmus+ 2021-2027 programmiperioodil on avanenud mitmed uued võimalused koostöö tegemiseks partnerkoolidega üle Euroopa. Põimitud intensiivkursused on lühike ja intensiivne programm erinevate riikide partnerkõrgkoolide vahel, mille raames toimub õppetöö osaliselt virtuaalselt ja mis kulmineerub projektinädalaga ühes osaleva kooli riigis. Projektinädala kohapealne miinimumkestus on 5 päeva, online-õppetöö võib toimuda nii samal ajal intensiivkursusega kui ka enne või pärast kontaktset õppetööd.

Partnerkoolidest on saabunud mitmeid koostööpakkumisi ning ainuüksi oktoobris osalesid EMTA tudengid kolmes erinevas intensiivprojektis.

Oktoobri esimesel nädalal käisid kultuurikorralduse tudengid külas Läti Kultuuriakadeemias, kus toimus nelja kooli ühisprojekt „Participatory Art in Public Space“, mille põhifookuses olid Ukraina põgenikud ja nende kaasamine läbi kogukonnatöö. Eesti, Läti, Leedu ja Prantsusmaa tudengid töötasid tunnustatud eksperdi Françoise Schein’i mentorlusel Riia Āgenskalns’i piirkonna kultuuri- ja kogukonnaorganisatsioonidega eesmärgiga pakkuda võimalikke lahendusi põgenike lõimiseks.

EMTA laulu- ja klavessiinitudengid suundusid oktoobri keskel Itaaliasse, Padovasse, kus osalesid kursusel „Il Recitativo Secco e il Basso Continuo“. Eesti, Hispaania, Belgia ja Hollandi tudengitel oli võimalus Mozarti ooperi „Così fan tutte“ retsitatiividega töötades laiendada laulvate näitlejate professionaalse arengu seisukohalt olulisi teadmisi, parandada lauljatena itaalia keele õige häälduse keeleoskust ning muusikateatri näitlemisoskust.

Puhkpillierialade tudengitel oli oktoobri lõpus võimalus osa võtta intensiivnädalast “Riga Woodwind Symposium 2022“ Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemias, mille raames toimusid mitmed meistrikursused ja online-loengud tunnustatud interpreetidelt nagu Renate Greiss-Armin, Louise Pellerin, Philippe Geiss ja Arkadiusz Adamski. Sümpoosioni raames kanti professor Peeter Sarapuu kunstilisel juhtimisel ette Mozarti Serenaad E-duur KV375 puhkpillioktetile. Professor Sarapuu kõrval andsid intensiivnädalal osalejatele meistrikursuseid ja kammeransamblitunde EMTA õppejõud Mihkel Peäske ja Soo-Young Lee.

Lähikuudel on ees ootamas veel mitmed põnevad varajase muusika, keelpillide, kammermuusika, puhkpillide erialade, jazzi- ja heliloomingu valdkonna koostööprojektid.

Põimitud intensiivkursuste kohta saab lähemalt lugeda siit.