Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia avab bakalaureuseastmel muusikakultuuri eriala, mille eesmärk on viia tudengid otse muusikaga seotud tööelu keskele, pakkudes neile nii teoreetilist kui ka praktilist ettevalmistust.
Igal semestril läbib tudeng juhendatud praktika muusikakorralduse, -meedia või -uuringute valdkonnas ning külastab ka võimalikke töökohti, kus neid oskuseid on tarvis. „Valmistame ette laiapõhjalist muusikakultuuri spetsialisti, kes oleks oodatud erinevatele muusikaga seotud töökohtadele. Sügavama huvi korral saab aga jätkata õpinguid magistriõppes muusikateaduse või kultuurikorralduse erialadel,“ selgitab muusikateaduse õppejuht, professor Kerri Kotta.
Akadeemia teadur ja õppekava koordinaator Brigitta Davidjants sõnab: „Lähtusime uue eriala loomisel tudengite soovidest ja ettepanekutest, aga ka tööturu vajadustest. Soovime anda noortele muusikaspetsialisti kompetentsi, mida ootavad nende tulevikutöökohad. Aga loomulikult ei kao kuhugi ka päris muusika – kõik meie tudengid saavad osa nii praktilistest muusikaainetest, kus tutvuvad erinevate stiilidega, aga ka silmaringi avardavatest õppeainetest.“
Muusikakultuuri eriala sisseastumiseksamitel vesteldakse kandidaadiga ja palutakse tal soovi korral tutvustada oma muusikalist portfooliot. “Tudeng võib mängida näiteks pilli, rääkida korraldatud muusikaüritusest või näidata seniseid kirjatükke muusika teemal või hoopis tutvustada oma plaadikogu,” lisab Kotta. Enam ei pea tegema ka muusikateooria katseid, neid teadmisi saab täiendada õppetöö jooksul.
Avaldust muusikakultuuri erialale sisseastumiseks saab esitada kuni 25. juunini.
Rohkem infot: eamt.ee/muusikakultuur