Neljapäeval, 30. novembril tähistab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool oma 60. tegevusaastat. Sünnipäeva puhul etendub Draamateatris XXVIII lennu bakalaureuselavastus Molière’i “Õpetatud naised” ja kuulutatakse välja tänavune Voldemar Panso nimelise preemia laureaat.

Eesti Muusika- ja Teatrikooli lavakunstikooli juhataja Lembit Petersoni sõnul on kõik senised lavakunstikooli juhid ja pedagoogid, õpilased ja vilistlased püüdnud püsida kooli asutaja, ühe eesti teatrihariduse parimate traditsiooonide jätkaja Voldemar Panso osutatud kursil.

„Teatrihariduse heaks omandamiseks loodud õpikeskkonda on selle 60 aasta vältel pidevalt püütud täiustada ja avardada. Võib öelda, et selle aja jooksul on kool olnud paljude, väga erinevate ilmavaateliste, eetiliste ja esteetiliste mõjutuste taimelavaks ja meie meie ühiskonnas toimuvate protsesside peegeldajaks,” ütles Peterson.

„Suur osa eesti teatriinimestest on just siit, Toompea koolist oma loometegevuse alustamiseks läbi valude ja rõõmude tuge ja innustust saanud,” lisas Peterson.

Lavakunstikooli lennud ja juhendajad läbi 60 aasta: http://www.lavakas.ee/index.php?sisu=6&alamsisu=10011

Neljapäeval, 30. novembril, Voldemar Panso 97. sünniaastapäeval, annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia perspektiivikale lavakunstikooli üliõpilasele Voldemar Panso nimelise auhinna, millega kaasneb mälestusmedal ja Kultuurkapitali rahaline preemia. Lavakunstikooli 60. juubeli puhul etendub samal õhtul kl 18 XXVIII lennu bakalaureuselavastus Molière’i „Õpetatud naised” (lavastaja Lembit Peterson). Tegu on avaliku sündmusega ja piletid on müügil Piletilevis.