Just praegu on õige hetk taotleda Erasmus+ stipendiumi vahetusõpinguteks 2023/2024 õppeaastal! EMTA-sisese konkursi taotlustähtaeg on 10. veebruar 2023.

2022/2023. õppeaastal on välismaal pikaajalisel õpirändel ligi 30 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilast, sealhulgas äsja akadeemia lõpetanud tudengid, kes osalevad praktikal. Õpiränne on viinud EMTA üliõpilased Reykjavíkki, Glasgowsse, Kölni ja Barcelonasse. Populaarsed sihtkohad on sel aastal Stockholmi Kuninglik Muusikakolledž Rootsis, Grazi Kunstiülikool Austrias, Antwerpeni Kuninglik Konservatoorium Belgias ja Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemia Soomes.

Uue Erasmuse programmi raames on lisandunud mitmeid uusi enesetäienduse võimalusi – põimitud õpiränne, lühiajalised põimitud intensiivprogrammid, doktorantide lühiajaline õpiränne. Paindliku Nordplus programmi võimalused algavad nädalapikkustest õpirännetest, et osaleda näiteks partnerülikoolides toimuvatel meistrikursustel ja projektides, kuid võimalikud on ka pikemad perioodid ühest kuust terve õppeaastani välja.

Kui soovid järgmisel aastal EMTA stipendiaadina välismaale õppima minna, siis täida palun EMTA kodulehe Erasmus+ vahetusõpingute stipendiumitaotlus.

NB! Mitmed populaarsed partnerkoolid ootavad tudengite kandideerimisavaldusi juba veebruari lõpus.

Taotlusi ERASMUS+ praktika tegemiseks või Nordplusi lühiajaliseks õpirändeks saab esitada EMTA välissuhete osakonnale jooksvalt.

Rohkem infot nii praktika kui ka vahetusõpingute kohta saab:
Mari Köhler
+372 6675760
erasmus@eamt.ee (EU Erasmus õpingud ja praktika)

+372 6675779
Hanneleen Pihlak
hanneleen.pihlak@eamt.ee (Nordplus, Erasmus üleilmne õpiränne).

Julgustame kõiki tudengeid minema üheks või kaheks semestriks välismaale!