Veebruari esimene nädal toob Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse 14 Euroopa muusikakõrgkooli osalusel Improvisatsiooni intensiivnädala. 17.-21. veebruarini on EMTA suurima Põhja- ja Baltimaade löökpillifestivali Percussion Plus 2016 korraldaja, mis toob kokku ligi 150 löökpillimängijat kaheksast Põhjamaade ja Baltikumi muusikaakadeemiast ning –koolist.

“Rahvusvahelisi sündmusi, meistrikursusi ja kontserte toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jooksvalt kogu aeg, kuid tänavune veebruar toob siia kokku rekordilise arvu esindajaid erinevatest Euroopa muusikakõrgkoolidest,” ütles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia arendusprorektor Helena Tulve.

Improvisatsiooni intensiivnädala avakontsert toimub 1. veebruaril kell 19 EMTA kammersaalis. Kontserdil kõlavad improvisatsioonid erinevates kammerkoosseisudes. Kontsert on tasuta.

Improvisatsiooni intensiivnädalal osalevad koolid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia; Koninklijk Conservatorium Den Haag; Guildhall School of Music and Drama; Sibelius Academy; Conservatoire national supérieur de musique et de danse de Paris; Universitatea Nationala de Muzica din Bucuresti; Escola Superior de Música de Catalunya; Hochschule für Musik und Theater “Felix Mendelssohn Bartholdy” Leipzig; Lietuvos muzikos ir teatro akademija; Norges musikkhøgskole; Artesis Plantijn Hogeschool Antwerpen; The Royal Conservatoire of Scotland; University of Gothenburg; Musikhochschule Luzern.

Löökpillifestivali Percussion Plus 2016 avab 17. veebruaril kell 19.00 Estonia kontserdisaalis Pedro Carneiro (Portugal) sooloõhtu. Lisaks toimub esmaesitluste kontsert, öökontsert Niguliste kirikus, õppejõudude kontsert jpm.

Percussion Plus on Põhja- ja Baltimaade suurim löökpillifestival, mis toimub iga kahe aasta järel roteeruva korraldaja ja toimumispaigaga. Percussion Plus 2016 korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Tallinnas 17. – 21. veebruaril 2016 jätkuna 2014 Helsingis ning 2012 Aarhusis toimunud festivalidele. Projekt toob kokku ligi 150 professionaalset löökpillimängijat, tudengit ja õpilast Põhjamaade ja Baltikumi muusikakõrgkoolidest.

Lisaks annavad veebruaris EMTAs kontserdi Jāzeps Vītolsi nimelise Läti Muusikaakadeemia üliõpilased ja toimub Saksamaalt pärit viiuldaja Mi-kyung Lee külaliskontsert. Rohkem infot Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertide, etenduste ja sündmuste kohta leiab: www.ema.edu.ee