Kahe kultuuriasutuse koostöö algab 10. septembril toimuva Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia piduliku galaõhtuga, kus astuvad üles Eesti tippinterpreedid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia galaõhtul esinevad Ivari Ilja, Arvo Leibur, Mari Poll, Mihkel Poll, Johanna Vahermägi, Henry-David Varema ja Toomas Vavilov. Kõlavad kaunid ja virtuoossed teosed Eesti ja maailma muusikaklassikast. Esitatakse nii Ester Mägi, Artur Lemba ja Eduard Tubina teoseid kui ka Piotr Tšaikovski, Frédéric Chopin’i, Nadia Boulanger’ ja mitmete teiste loomingut.

Galaõhtuga avatakse ühine kontserdisari, mis toob kõrgetasemelised muusikasündmused kuulajateni nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Viimsi Artiumis. Kuna mõlemas kontserdipaigas on suurepärase akustikaga suur saal, kammersaal ja black box, siis loob see väga hea pinnase ühiste projektide kavandamiseks.

„EMTA kontserdi- ja teatrimaja ning Viimsi Artiumit ühendavad imelise akustikaga saalid ning seda tänu arhitektuuriakustik Linda Madaliku suurepärasele tööle. Meil on tohutult hea meel, et ühine kontserdisari annab üliõpilastele ja õppejõududele võimaluse musitseerida mõlemas paigas ning pakkuda muusikalisi elamusi veelgi suuremaarvulisemale publikule. Sarja avakontserdi teeb eriliseks see, et publik saab kuulata muusikat Viimsi Artiumi suurde saali ideaalselt sobivate klassikaliste kammerkoosseisude ja solistide esituses. Sealjuures on eriti hea meel, et esinema tuleb ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor, erakordne pianist Ivari Ilja,“ sõnab EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema.

Kahe kultuuriasutuse järgmine koostööprojekt jõuab publikuni juba 21. septembril, kui Viimsi Artiumi kammersaalis saab alguse igakuine tudengikolmapäevade kontserdisari. Sarja esimesel kontserdil astub üles Evita Lohu (klaver) ning kavas on Brahmsi, Beethoveni ja Bachi muusika.

Lisaks tudengikolmapäevadele on plaanis teisigi ühiseid kontserte. 19. novembril toimub Viimsi Artiumi suures saalis EMTA sümfooniaorkestri kontsert Paul Mägi juhatamisel. Kavas on Pius Cheung’i „Printsess Chang Ping“ – kontsert marimbale ja orkestrile, mille solist on Brita Reinmann (marimba). Samuti on kavas Dvořáki Sümfoonia nr 9 e-moll „Uuest maailmast“ ning esitamisele tuleb ka üks EMTA heliloomingu üliõpilase teos.

Meediakajastus:
Viimsi Artium ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia alustavad ühist kontserdisarja (ERR)