10. detsembril toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas rahvusvaheline konverents legendaarse mordva folkloristi ja laulja Vladimir Romaškini, ersa nimega Jovlan’ Olo, 70. sünniaastapäeva tähistamiseks. Jovlan’ Olo juhitud ersamokša meestelauluansambel Toorama on alates 1990ndate lõpust käinud korduvalt esinemas Eestis nii Viljandi Pärimusmuusika festivalidel, Hõimupäevadel kui ka muudel sündmustel.

Konverentsi korraldasid Taive Särg Eesti Kirjandusmuuseumist ning ersa kultuuriühingu Sjatko esinaine Natalia Abrasimova koostöös Vladimir Romaškini nimelise Etno-Kudo muuseumi, Mordva Vabariigi Puškini nimelise rahvusraamatukogu, Fenno-Ugria asutuse, Eesti Kirjandusmuuseumi arhiivraamatukogu, Vladimir Romaškini nimelise ansambli Toorama ning Mordva Vabariigi kultuuri, rahvuspoliitika ja arhiivinduse ministeeriumiga. Konverentsil avati ka näitus Vladimir Romaškini tegemistest, mille koostas Natalia Abrasimova ja kujundas Stanislav Antipov.

Sündmus toimus Zoomi platvormi vahendusel ning ettekandeid soome-ugri rahvamuusikast, sõnavõtte ja meenutusi tuli lisaks ka Ameerika Ühendriikidest, Mordvamaalt ja Eestist. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vanemteadur Žanna Pärtlas tegi ettekande mokša lauludest, EMTA doktorantuuri lõpetanud udmurdi lauljatar Maria Korepanova bessermani laulude õpetamise võimalikkusest tänapäeval.

Esinesid ansamblid Toorama, mida juhib Jovlan’ Olo poeg Andrei Romaškin, Morama Gennadi Dulkini juhtimisel, Maria Korepanova ning EMTA pärimusmuusika eriala üliõpilased koos rahvalauluansambliga Väike Hellero.

Sündmuse korraldamist toetasid Hõimurahvaste programm, Eesti Kultuurkapital ja Vitaly Romaškin.