7. oktoobril toimuvad Berliin-Brandenburgi Teaduste Akadeemias eesti ja saksa humanitaarteadlaste XI Kotzebue-kõnelused. Seekord valmistati konverents ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Berliin-Brandenburgi Teaduste Akadeemia koostöös, samuti toetas üritust Eesti saatkond Berliinis. Nii Saksa kui ka Eesti teatri- ja kirjandusloos olulist rolli mänginud August von Kotzebuele (1761–1819) pühendatud konverentsi korraldatakse kunstiajaloolase Harry Liivranna algatusel alates 2012. aastast vaheldumisi Berliinis ja Tallinnas.

Konverents on pühendatud Kotzebue asutatud ja toimetatud mõjukale ajakirjale „Der Freimüthige“ („Vabameelne“, 1803–1807/1811) ja tema eksliibrisega raamatutele. Mitme saksa teadlase seas on esinejaks ka saksa germanistide korüfee akadeemik Conrad Wiedemann ja Teaduste Akadeemia juhtiv teadur Klaus Gerlach. Eesti teadlastest esinevad ettekannetega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud Kristel Pappel ja Harry Liivrand (mõlemad ka konverentsi korraldajad), akadeemik ja Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse direktor Jaan Undusk ning Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu ja Tartu Ülikooli teadur Kairit Kaur. Konverentsi avavad Berliini akadeemia president Christoph Markschies ja Eesti suursaadik Alar Streimann.

Konverentsi lõpetab traditsiooniliselt Kotzebue loomingu ettekanne – sedapuhku väljavõtted tema ajalehe „Der Freimüthige“ esimeste aastate numbritest ka EMTA-s seminare läbi viinud Zenaida des Aubris esituses.