23. veebruaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis toimunud Yamaha konkursi võitis ja 1000 euro suuruse stipendiumi pälvis flötist Kerstin Laanemets. 19. mail aset leidnud auhinnatseremoonial andis stipendiumi võitjale üle Yamaha Music Europe’i Eesti, Läti ja Leedu regionaaljuht Gints Dobbermann.

Konkurss oli sel aastal avatud kõigile EMTA-s täiskoormusega õppivatele flöödi, oboe, klarneti, fagoti ja saksofoni eriala tudengitele. Sellest võttis osa 14 puupuhkpillitudengit, keda hindas žürii koosseisus puhkpillide ja löökpillide õppejuht, fagoti professor Peeter Sarapuu, flöödi vanemlektor Mihkel Peäske, flöödi lektor Oksana Sinkova, oboe vanemlektor Dmitri Bulgakov, klarneti ja puhkpilliorkestri dirigeerimise professor Toomas Vavilov ja klarneti lektor Soo-Young Lee.

Kerstin Laanemets alustas muusikaõpinguid 5-aastaselt Türi Muusikakoolis õpetaja Viia Ivaski käe all. Alates 2013. aastast jätkusid muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Mihkel Peäske flöödiklassis, kelle käe all õpib ta praegu ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris. Laanemets on võitnud mitmeid vabariiklikke konkursse ning esinenud edukalt rahvusvahelistel konkurssidel. 2020. aastast töötab ta Vanemuise teatri flöödirühma kontsertmeistrina.

Õnnitleme!