Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heli, visuaali ja muusikatehnoloogia festival COMMUTE, mis toimub juba kuuendat korda, annab hea ülevaate sellest, millised innovaatilised loomerännakud toimuvad praegu kaasaegses heliloomingus.

Selleaastane festival sai alguse möödunud pühapäeval sündmusega Kinos Sõprus, kus tulid ettekandele festivali konkursi raames välja valitud ja ka EMTA üliõpilaste audiovisuaalsed tööd. Esmaspäeva õhtul avati Teatri- ja Muusikamuuseumis heli- ja ruumiinstallatsioonide näitus, mis jääb avatuks kuni 28. aprillini.

Festival üheks tippsündmuseks on täna, 23. aprilli õhtul kell 19.00 EMTA suures saalis toimuv kontsert „Fons Amoris“.  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kuue Itaalia muusikakõrgkooli õppejõudude ja üliõpilaste koostöös tulevad ettekandele kaunid klassikalised teosed – Giovanni Battista Pergolesi „Stabat Mater“ ja Antonio Vivaldi sümfoonia keelpillidele h-moll –, sealjuures projekteeritakse lavale ja seda ümbritsevatele seintele EMTA tudengite koostöös sündinud visuaalsed teosed. Solistid on sopran Ilaria Monteverdi (Conservatorio Arrigo Boito) ja metsosopran Claudia Marchi (Conservatorio Arrigo Boito), dirigeerib ja basso continua’l on Borrelli Pierfrancesco (Conservatorio di Musica „Domenico Cimarosa“).

„Tehnoloogia kaasamine lisab alati rohkem riske, kuid kui kaasatud on professionaalne meeskond, kes suudab tehnoloogilisi lahendusi hallata, on kõik võimalik,“ sõnab EMTA audiovisuaalse loomingu õppejuht ning festivali COMMUTE üks loojatest Einike Leppik ja lisab: „Loodame, et innovatiivsed lahendused meelitavad kontserdisaali ka need inimesed, kes siia muidu ei satuks.“

Festivali järgmised päevad on pühendatud üliõpilaste töödele. Kolmapäeval saab EMTA suures saalis kuulda kammeransamblite esmaettekandeid, mis sünnivad EMTA muusika intepretatsiooni osakonna, heliloomingu ja improvisatsioonilise muusika osakonna ning doktoriõppe keskuse koostöös. Neljapäeval jõuab EMTA black box’is publiku ette elektroakustika ja kaasaegse muusika ansambli tudengite koostööprojekt.

COMMUTE’ile paneb punkti reede õhtul akadeemia black box’is toimuv löökpillide ja elektroonika kontsert, kus rahvusvaheliselt tunnustatud löökpillimängija ja helilooja Juanjo Guillemi poolt tulevad ettekandele tema enda, Voro Garcia, Joakim Sandgreni ja EMTA üliõpilaste Andreas Kalveti, Kenneth Flaki ja Botond Bartokosi teosed.

Rohkem infot: emtasaalid.ee/commute-6

Fotoalbumid asuvad EMTA Facebooki lehel siin.

Loe ka:
Audiovisuaalse loomingu õppejuht ja festivali COMMUTE üks loojatest Einike Leppik: „Tahaks jõuda ka nende inimesteni, kes ei ole seotud ainult muusikaga“ (intervjuu EMTA ajakirjale, kevad 2024)
Selgunud on EMTA rahvusvahelise heli, visuaali ja muusikatehnoloogia festivali COMMUTE konkursitulemused (EMTA, 04.04.2024)

Meediakajastusi:
Selgusid rahvusvahelise festivali Commute audiovisuaalse konkursi tulemused (ERR, 11.04.2024)
FESTIVAL ⟩ Seitse verivärsket ja audiovisuaalset teost tulevad ettekandele Sõpruses (Postimees, 09.04.2024)