Äsja avaldatud üleilmses kõrgharidusasutusi järjestavas mainekas edetabelis QS World University Rankings selgub, et Eesti muusika- ja teatriakadeemial on 2021. aastal juba kolmandat aastat järjest õnnestunud pääseda tugevale positsioonile ning asub muusika ja teatri valdkonnas 51–100 parima seas.

Valdkonna tabeli tipus hoiab esikohta Juilliard School  ning Londoni kuninglik muusikakolledž (Royal College of Music) teist asetust. Kolmandaks on seekord tõusnud meie partnerkõrgkool Šotimaa kuninglik konservatoorium (endine Šotimaa kuninglik muusika- ja draamaakadeemia) Glasgow’s. EMTA asub edetabelis kõrvuti Müncheni, Hamburgi ja Kölni muusikakõrgkoolidega, Liszti-nimelise akadeemiaga Budapestis, Chopini-nimelise muusikaülikooliga Varssavis, Peterburi konservatooriumi ning teiste tipptasemel muusikakõrgkoolidega.

Eriti oluline ja tähenduslik on, et akadeemia on säilitanud tugeva koha edetabelis ka pärast äärmiselt keerulist aastat, mil rahvusvahelised suhted on peamiselt virtuaalsesse maailma kolinud.

Edetabeli loomisel võetakse aluseks kõrgkoolide esitatud arvulised andmed ning vastava eriala asutuste hulgas läbi viidud uuringuid, milles hinnatakse õppeasutuste akadeemilist mainet ja potentsiaali tööandjana. Samuti hinnatakse kõrgkooli mõju erialases teadustegevuses.

Kõrgkoolide pingeridade eesmärk on anda tulevastele üliõpilastele haridustee planeerimiseks taustteavet ja mainegarantiid ülikoolidele ning ühtlasi pakkuda kõrgkoolidele lähtepunkti oma tegevuste hindamiseks haridusmaastikul.