Läti tunnustatud helilooja Pēteris Vasks annab esmaspäeval, 22. mail kell 12.00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis loengu, millele järgneb kell 14.00–17.00 klassis B-201 heliloomingu meistrikursus.

Pēteris Vasks sündis 1946. aastal väikeses Läti linnas Aizputes sealse kiriku pastori Arvīds Vasksi ja tema musikaalse abikaasa Ludmila Vasksi peres, oma esimesed kompositsioonid kirjutas ta juba varajases nooruses. Ta õppis viiulit ja mängis seda kohalikus orkestris. Kolinud teismelisena kodulinnast Riiga, hakkas ta õppima kontrabassi ja mängima õpilasorkestrites. Aastatel 1964–1970 jätkas ta kontrabassiõpinguid Leedu Riiklikus Konservatooriumis Vilniuses, töötades samal ajal nii Läti kui ka Leedu orkestrites. Ta jätkas tegelemist ka heliloominguga, asudes õppima Valentinus Utkinsi juhendamisel Riias Läti Riiklikku Konservatooriumi, mille lõpetas 1978. Alates 1970. aastate lõpust on Vasks loonud originaalse muusikastiili, mida kriitikud on kirjeldanud kui spirituaalset, jõuliselt sugestiivset ja rikkalikult väljendusrikast.

Vasksi muusikat seostatakse sageli ka Läti iseseisvusvõitlusega, sest tema üks tuntumaid teoseid, aastatel 1990–1991 loodud sümfoonia „Voices“ peegeldab sümboolselt ja ajalooliselt Läti samme vabaduse poole.

Rohkem infot: https://eamt.ee/uritused/meistrikursus-heliloojaile-peteris-vasks/