Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu ja muusikatehnoloogia eriala korraldab esimese heliloomingu konkursi EMTAHK, kus võivad osaleda kõik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased sõltumata erialast.

Konkursile oodatakse teoseid pikkusega 7–10 minutit, mis on kirjutatud koosseisule metsosopran, klaver ja löökpillid.

Osalemiseks palume saata teose partituur ning partiid hiljemalt 22. märtsil 2023 aadressile emtahk@eamt.ee.

Zürii: Toivo Tulev, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Rene Eespere, Talvi Hunt, Iris Oja ja Vambola Krigul

Konkursi auhinnad: 1. koht: 400€ ja diplom 2. koht: 200€ ja diplom 3. koht: 100€ ja diplom 4. koht: diplom. Võiduteosed esitab ja salvestab ansambel koosseisus Talvi Hunt, Iris Oja, Vambola Krigul ja kontsert toimub 12. mail 2023 EMTA suures saalis.

Reglemendid:

1. Konkurss on avatud kõigile EMTA bakalaureuse- ja magistriõppe tudengitele.

2. Osalejad võivad esitada ühe originaalkompositsiooni (teos ei või olla eelnevalt avaldatud, salvestatud ega mingil moel esitatud) ning lühibiograafia.

3. Teos peab olema kirjutatud ettemääratud ansamblile: metsosopran, klaver ning löökpillid.

Löökpillipartii jaoks saadaolevate instrumentide loend: Vibraphone, Campanelli, Tamtam, 2 Triangles, 3 Cowbells, 4 Cymbals (Ride, Crash, Splash, China) different sizes, Hihat, Concert Bass Drum, Pedal Bass Drum, Snare drum, 3 Tom Toms (available sizes 8”,10”, 12”, 14”, 16”, 18”), 3 Rototoms (6”, 8”, 10”, 12”, 14”, 16”), Bongos (pair), Congas (pair), 5 Woodblocks, 3 Temple blocks.

4. Kompositsioon peab jääma ajavahemikku 7–10 minutit.

5. Konkursil osalemise tähtaeg on esmaspäev, 6. märts 2023. aasta kell 23.59. Partituur ning partiid peavad olema saadetud enne tähtaega aadressile emtahk@eamt.ee. Teosed, mis esitatakse peale määratud tähtaega, diskvalifitseeritakse.

6. Heliloomingu autori nimi ei tohi olla ühelgi konkursile esitatud partituuril ega partiil. Teosed esitatakse žüriile anonüümselt.

7. Žürii, koosseisus Toivo Tulev, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Rene Eespere, Talvi Hunt, Iris Oja ja Vambola Krigul, valib välja neli võiduteost ning tulemused avalikustatakse EMTA kodulehel.

8. Konkursi võitnud teosed esitab ning salvestab ansambel, koosseisus Talvi Hunt, Iris Oja ning Vambola Krigul, kontserdil 12. mail 2023. Salvestusi jagatakse teoste autoritega ning esitused kontserdilt laetakse üles EMTA YouTube’i kanalile.

9. Konkursi auhinnad:

1. koht: 400€ ja diplom
2. koht: 200€ ja diplom,
3. koht: 100€ ja diplom
4. koht: diplom