Giacomo Veronesi

Kaasaegsete etenduskunstide vanemlektor

1984. aastal Milanos sündinud Giacomo Veronesi õppis majandust Hongkongis, Havannas ja lõpuks Milanos. Järgnesid Paolo Grassi teatriakadeemia bakalaureuseõpe lavastamise erialal ja majandusteaduste magistrikraad Bocconis. Pärast õpingute lõpetamist töötas ta Alvis Hermanise assistendina mitmes Euroopa teatris, seejärel osales näitlejana Vene lavastaja Anatoli Vassiljevi nelja-aastases uurimisprojektis, mis viidi läbi Poolas, Pariisis ja Veneetsias ning uuris teatri eksperimentaalseid vorme ja näitlemismeetodeid.

Aastatel 2014–2017 töötas Veronesi lavastaja assistendina Thalia teatris Hamburgis, kus assisteeris nimekaid lavastajaid nagu Luk Perceval, Sebastian Nübling, Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper ja Jan Bosse. Ta mängis ka lavastustes kaasa, pidas iganädalasi töötubasid saatjata alaealistele pagulastele ning kirjutas ja lavastas omi näidendeid.

Praegu töötab Veronesi rahvusvahelise näitlejate rühmaga, et intensiivse näitlejakoolituse ja töötubade kaudu käsitleda teatri põhiküsimusi. Hetkel on tal pooleli doktoriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kus tema doktoritöö teema uurib multidistsiplinaarsed praktikad teatris.