Kristi Kapten

Vokaalkammermuusika ja saateklassi vanemlektor, muusika interpretatsiooni õppekava koordinaator

Kristi Kapten on kontsertpianist, kes paistab silma nii särava solisti kui ka tundliku lavapartnerina tunnustatud instrumentalistidele ja lauljatele. Ta on võitnud Tallinna Rahvusvahelisel Pianistide Konkursil I koha (2011) ja on omandanud doktorikraadi (2017). Kontserdireisid on viinud teda paljudesse Euroopa linnadesse ja Hiinasse, sealhulgas mitmete rahvusvaheliste festivalide lavadele (Concerto del Tempietto Roomas, Glasgow West End, Edinburghi Rahvusvaheline Festival, Palermo Classica jm).

Kapten on õppinud Šoti Kuningliku Konservatooriumi magistrantuuris (prof. Fali Pavri) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes ja doktorantuuris (prof. Peep Lassmann, prof. Kerri Kotta). Alates 2017. aastast on ta end täiendanud prof. Stefan Arnoldi juures Viinis ja Brescias. Glasgows õppimise ajal võitis Kristi Kapten mitmeid preemiaid (sh Jock Holden Memorial Prize for Mozart, Walcer Prize) ja alustas 2011. aastal tegutsemist klaveritrio koosseisus. Šotimaa publikute seas tuntust kogunud Kapten trio valiti aastateks 2017–2019 muusikaorganisatsiooni Chamber Music Scotland resident-ansambliks. Viimastel aastatel on Kristit sidunud regulaarne koostöö viiuldaja Stanislav Proniniga (Kanada/Saksamaa). Vokaalkammermuusika žanris on ta mitmeid kordi kandnud ette Schönbergi „Kuu-Pierrot“ ning koos sopran Ksenia Rossariga toonud publikuni arvukalt kaasaegseid laulutsükleid.

Kristi Kapten on aktiivne loovuurimuse valdkonnas, esinedes rahvusvahelistel konverents-festivalidel. Tema loeng-kontserdid on käsitlenud Ligeti ja Rahmaninovi loominguga seotud interpretatsioonilisi küsimusi. Akadeemias juhendab Kapten lisaks pianistidele magistrantide uurimuslikke projekte aines „Loeng-kontsert“ ning osaleb ka doktoriõppe töös. Ta on EMTA looverialade õppejõuna olnud kahel korral Eesti Kultuurkapitali stipendiaat.