Doktorikontsert. Tze Yeung Ho (helilooming)

20.10.2021 kell 19:00
Sakala 3 Teatrimaja

Sündmus Facebookis

Kammerooper “minn(i)e”

 

Helilooja Tze Yeung Ho
Libretistid Maarja Kangro, Linda Gabrielsen, Chapman Chen
Lavastaja Anselmi Hirvonen
Produtsendid Margit Kajak, Ragne Toompere, Maarja Mangus
Stsenograaf/videograaf Magnus Pind
Dirigent Sauli Saarinen

Bänd
Léna François-Poulet – akordionist (Prantsusmaa/Soome)
Sonja Vertainen – akordionist (Soome)
Sini Ström – akordidonist (Soome)
Mikk Langeproon – akordionist (Eesti)
Momir Novakovic – akordionist (Eesti)
Theodore Parker – elektrikitarrist/improviseerija (Eesti)

Solistid
Aleksander Løe Myrling (Norra)
David Hackston – kontratenor(Suurbritannia/Soome)
Kristel Marand – alt (Eesti)
Annely Leinberg – metsosopran (Eesti)
Iris Oja – metsosopran (Eesti)

Koostööpartnerid Opera Veto, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja AccordionFest Estonia

NB! VÄLJA MÜÜDUD!

Nanking oli Hiina pealinn aastatel 1927-1937. Linna hävitas Jaapani keiserlik armee Teise maailmasõja ajal. Nanking oli ka Ginlingi Kolledži asukoht ja selles koolis tegutses Wilhelmina „Minnie” Vautrin tütarlaste õpetajana. Nanking oli koht, kus Minnie oma päevikus kirjutas, kuidas tema õpilased ära rööviti, terved pered tapeti ja kannatasid need tuhanded noored tüdrukud, kes ta klassiruumides ja koridorides kaitset otsisid.

Nanking okupeeriti ja Nanking okupeeris Minnie’ kiireid päevi ja unetuid öid, ka pärast sunnitud naasmist Ameerikasse. Ka hetkeni, mil ta oma köögis Indianapolises gaasipliidi süütas ja lämbus. Ja sellega see lõppes. Ta oli misjonär ja pühendunud kristlane. Mingil hetkel sai Nankingist Nanjing. Aga mis Minnie’ mälestustest sai?

Avaldatud päevik. Uurimus. Pildid. Filmid. Dokumentaalid. Artiklid. Õpikud. Vastuolulised õpikud. Raamatud. Mälestusmärgid. Büstid. Kujud. Mälestustahvlid. Auavaldused.

Tze Yeung Ho (sünd 1992) on Helsingis tegutsev kantoni juurtega norra-kanada päritolu helilooja, festivalijuht, kunstiuurija ja keeleentusiast. Tema Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorikandidaadi kunstilise uurimise teemaks on “foneetiliste joonte roll heliloomingu riistana”, mida ta peab ürituseks liita heliloomingu protsess kokku ona vaimustusega häälikute üle. Ta on teinud tihendat koostööd Helsingi Ülikooli foneetikaosakonnaga, lisaks sellele, et ta on Eestiga seotud. Väljaspool oma kodumaad Norrat on Tze Yeungi muusikat esitatud Venemaal, Soomes, Ühendkuningriigis, Eestis, Ukrainas, Hollandis, Šveitsis, Kanadas ja Hiinas.

NB! Vastavalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutele tuleb igal külastajal sündmusele pääsemiseks esitada COVID tõend vaktsineerituse, viiruse läbipõdemise või sertifitseeritud asutuses varem teostatud negatiivse testitulemuse (mitte varem kui 72h enne sündmuse külastamist teostatud PCR test või mitte varem kui 48h enne sündmuse külastamist teostatud antigeeni test) pealt. Kahjuks ei saa me korraldaja poolt sündmusel kiirtestimist võimaldada.

Tööd on heldekäeliselt toetanud Nordic Culture Fund, Nordic Culture Point, Norra Kunstinõukogu, Eesti Kultuurkapital, Norra Heliloojate Selts, Music Norway/Norra välisministeerium ja Kuninglik Norra Suursaatkond Eestis.