Interpretatsioonistuudio. Kristi Kapten

13.03.2023 kell 12:00
Suur saal

KRISTI KAPTENI (EMTA) kursus “Töö saateklassis”
13. mätsil kell 12.00-14.00 suures saalis

Kristi Kapten alustas muusikaõpinguid seitsmeaastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis, kus õppis kaverit Anu ja Toivo Nahkuri juures. Aastatel 2006–2010 jätkas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Peep Lassmanni juhendamisel ning omandas aastatel 2010–2012 magistrikraadi Šotimaa Kuninglikus Konservatooriumis Glasgows professor Fali Pavri käe all.  2013–2017 õppis ta EMTA doktorantuuris professor Peep Lassmanni juures (doktoritöö “György Ligeti etüüdide mängutehnilised probleemid ja nende lahendamine”).

Kristi Kapten on andnud soolokontserte Eestis ja Suurbritannias ning osalenud mitmel konkursil nii solisti kui ka kammermuusikuna. Aastal 2008 jõudis Kristi Kapten poolfinaali Eesti pianistide konkursil. Aastal 2010 võitis ta esikoha Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammermuusika konkursil ning oli Jock Holden Memorial Mozart Prize nimelise auhinna võitja. Aastal 2011 võitis Kristi Kapten 1. preemia Tallinna rahvuvahelisel pianistide konkursil ja oli III preemia laureaat Šotimaa Kuningliku Konservatooriumi Bamber/Galloway pianistide konkursil. 2013 võitis ta 1. preemia Walcer Prize konkursil. Lisaks on ta pälvinud stipendiume Eesti Rahvuskultuuri ja Lilian Semperi fondidelt.

Šotimaa Kuninglikus Konservatooriumis on Kristi Kapten osalenud Leon Fleisheri meistrikursusel ning teda on valitud esinema mitmele showcase-kontserdile. Kristi Kapten teeb aktiivset koostööd ka lauljate ja instrumentalistidega, solistina on ta esinenud koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga, Šotimaa Kuningliku Konservatooriumi Sümfooniaorkestriga ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koos briti viiuldaja Rachel Spenceri ning tšellist Duncan Strachaniga tegutseb ta alates 2011. aastast aktiivselt Kapten trio koosseisus.

Allikas: Eesti Muusika Infokeskus

Foto: Chiara Magi

.