Kammermuusika meistrikursus. Ēriks Kiršfelds

08.03.2024 kell 10:00
D-511

ĒRIKS KIRŠFELDS (Jāzeps Vītolsi nim. Läti Muusikaakadeemia)
8. märtsil kell 10.00-14.00 D-511

Tšellist Ēriks Kiršfelds on andekas solist, kammermuusik ja orkestrant. Ta esineb sageli koos pianistide Herta Hansena ja Toms Ostrovskisega, viiuldaja Sandis Šteinbergsega, klarnetist Egīls Šēfersiga ja laulja Ieva Paršaga. Kiršfelds on välja töötanud kontserdiprogramme koos löökpilliansambliga Perpetuum Ritmico ja teiste muusikutega. Kiršfelds on olnud paljude läti heliloojate loomingu esmaettekandjaks alates soolotšellole kirjutatud paladest kuni kammeransamblite ja kontsertideni. Lisaks klassikalisele tšellole on Kiršfelds esinenud aeg-ajalt ka elektritšellol, basskitarril ning elektroonilistel instrumentidel.

Lätis on Kiršfelds esinenud festivalidel nagu Cello Cēsis, Arēna, Skaņu Mežs ja Sügise Kammermuusika Festival, samuti „Varssavi sügise“ festivalil Poolas. Kiršfelds oli Liepāja Sümfooniaorkestri tšello kontsertmeister ning õpetab ka Jāzeps Vītolsi Läti Muusikaakadeemias ning Emīls Dārziņši Muusikakeskkoolis. Ligikaudu viisteist aastat alates Kremerata Baltica asutamisest 1997. aastal oli Kiršfelds kammerorkestri peatšellist ja sageli ka solist. Ta kuulus Kremerata Baltica sekstetti ja hiljem ansamblisse KB6. Lisaks on ta teinud koostööd Amsterdami Sinfonietta ja Läti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Kiršfelds on juhtinud Spīķeru keelpillikvartetti selle asutamisest 2011. aastal. Koos esitati nii klassitsismi ja romantismiajastu kui ka 20. sajandi muusikat ja läti heliloojate loomingut.

Kiršfelds õppis Emīls Dārziņši muusikakoolis Dzidra Račevska käe all ja Jāzeps Vītolsi Läti Muusikaakadeemias professorite Māris Villerušsi ja Eleonora Testeļeca juures. Ta täiendas end Helsingis Sibeliuse Akadeemias Arto Norase tšelloklassis ning lõpetas Ivan Monighetti klassi Baseli Muusikaakadeemias.