Kitarriõhtu. Saulius Jegelevičius ja Zhengnan Xu

16.11.2021 kell 17:00
Adamson-Ericu muuseum (Lühike jalg 3)

Saulius Jegelevičius (1990) on õppinud Inglismaal Falmouthi konservatooriumis elektroakustilist muusikat ja laulmist ning omandanud seejärel magistrikraadi kitarri erialal Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias. Praegu on ta Heiki Mätliku assistent Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Kitarrimängu kõrval tegeleb Jegelevičius komponeerimisega ning on kirjutanud nii laule kui ka instrumentaalmuusikat. Tal on ilmunud kaks CD-d omaloominguga. 

Zhengnan Xu (1999) on õppinud kitarri Hiinas üheksa aastat. Huvi klassikalise kitarri vastu tekkis tal Uruguay helilooja Agustín Barriose kitarrimuusikat kuuldes. 2020. aastal alustas Xu kitarriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks klassikalisele kitarrile mängib ta ka elektri- ja folkkitarri. 

Ligi 20-aastase ajalooga kitarriõhtud toimuvad Adamson-Ericu muuseumis. Kitarriõhtutel esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased Heiki Mätliku ja Kirill Ogorodnikovi kitarriklassist. Hubases ja hea akustikaga muuseumisaalis kõlab noorte kitarrisolistide ja tulevaste kitarriõpetajate esituses muusika möödunud sajanditest tänapäevani.

SISSEPÄÄS MUUSEUMIPILETIGA

Kõigil Eesti Kunstimuuseumi külastajatel (alates 18. eluaastast) tuleb saabudes esitada dokument enda nakkusohutuse tõendamiseks. Tõendamiseks sobivad digitaalsel või välja trükitud kujul:

  • kehtiv vaktsineerimispass,
  • COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend (kehtib positiivsest testist 180 päeva),
  • negatiivne COVID-19 PCR testi tõend (kehtib 72 h)
  • negatiivne COVID-19 antigeeni kiirtesti tõend (kehtiv 48 h)

Muuseumis kohapeal testimisvõimalust ei ole. Isikusamasuse tuvastamiseks kehtib tõend üksnes koos isikut tõendava dokumendiga.

Sündmuse korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus, Adamson-Ericu muuseum