Meistrikursus pianistidele. Juri Kot

11.04.2024 – 12.04.2024
kell 11:00
Suur saal

JURI KOT (Kiiev, Ukraina)
11. aprillil kell 11.00-14.00 suures saalis
12. aprillil kell 10.00-14.00 suures saalis

Ukraina pianist ja kammermuusik Juri Kot on hinnatud kui väga peene muusikatajumise ja mitmekülgse stiilitundega pianist, kes läheb muusikasse sügavuti. Ta on lõpetanud Kiievi Riikliku Tšaikovski nim. Muusikaakadeemia, kus ta õppis V. Kozlovi juures ning töötab alates 1994. aastast samas olles 1995. aastal pälvinud Ukraina teenelise kunstniku tiitli. Ta on edukalt esinenud mitmetel rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning duos koos pianist Irina Aleksiychukiga võitnud 1. rahvusvahelise kammermuusika konkursi “Kuldne sügis”, 45. rahvusvahelise ARD konkursi ja 6. rahvusvahelise Murray Dranoffi konkursi laureaat.

Juri Kot on oodatu külaline paljudel rahvusvahelistel muusikafestivalidel, sealhulgas Musiksommer 1997 Dresdenis, Two Pianos Plus Miamis, Modern Music Festival Banska Bystrytsas, Slovakkias, Kiievi muusikafestival, Music Premieres of the Season Kiievis, Regina ja Vladimir Horowitz in Memoriam Festival Kiievis, Richter Fest Odessas ja Una Tastiera Per Due Mondi Carraras, Itaalias.

Lisaks kontsertidele üle maailma on Kot õpetanud ja olnud žüriis mitmetel konkurssidel üle maailma. Ta on andnud meistrikursusi muu hulgas Ukrainas, Serbias, Montenegros, Jaapanis, Makedoonias, Sloveenias ja Austrias. Orkestrisolistina on ta esinenud Ukrainas, Venemaal, Saksamaal, Jaapanis, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Prantsusmaal ja USAs, lisaks on ta olnud žürii liige Ukrainas, Venemaal, Serbias, Sloveenias ja Makedoonias.