NORDTRAD 2024

16.04.2024 – 21.04.2024
kell 10:00
EMTA

Põhja- ja Baltimaade kõrgkoolide pärimusmuusika konverents NORDTRAD Tallinnas 16. – 21.04.2024

NORDTRAD on nädal täis töötube, kohtumisi, uusi tutvusi ja võimalusi arendada muusikaharidust ning koosmängu oskusi. Põhjamaade ja Baltimaade pärimusmuusika õppekavu ühendava NORDTRAD võrgustiku konverentsid on toimunud juba alates 1996. aastast, igal aastal erinevas riigis. Täna ühendab võrgustik 14 muusika kõrgkooli, kes pakuvad erinevaid õppeprogramme bakalaureusest doktoriõppeni. Võrgustiku eesmärgiks on tugevdada Põhja- ja Baltimaade kõrgharidust pärimusmuusika valdkonnas.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiale on see esimene kord võõrustada võrgustiku kohtumist. Kohtumisele on võrgustikus osalevatest koolidest oodatud kokku umbes 150 inimest.

Konverentsi programm koosneb töötubadest ja loengutest, õpilaste koosmängimisest, õppejõudude kohtumistest, kontsertidest, jämmiõhtutest ja kultuuriprogrammist.

Konverentsi raames toimub kolm avalikku kontserti:
16.04 kell 19 EMTA suures saalis – Nordtradi avakontsert

Nordtradi avakontserdil astuvad lavale eesti pärimusmuusika tipptegijad ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala üliõpilased.

Laval Juhan Uppin, Tuule Kann ja Jaak Sooäär, Kirbla Trio, Katariin Raska, Karoliina Kreintaal, Lummo Kati Leelokoor, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala üliõpilased ja õppejõud jt.

Pilet: (üli)õpilased ja pensionärid tasuta, täispilet 10 €

18.04 kell 19 Fotografiskas – Nordtradi meistrite kontsert: laval Põhja- ja Baltimaade kõrgkoolide pärimusmuusika õppejõud

Meistrite kontserdil esinevad Nordtradi võrgustiku kõrgkoolide pärimusmuusika õppejõud.
Kõlab assortii põhjamaade ja baltikumi rahvamuusikast. Kuulda saab tipptasemel esituses erinevate maade pärimusmuusikat, improvisatsioonilisi palu kui ka autoriloomingut.

Pilet: (üli)õpilased ja pensionärid 10 €, täispilet 15 €

20.04 kell 19 EMTA suures saalis – Nordtradi lõppkontsert: laval Põhja- ja Baltimaade kõrgkoolide pärimusmuusika üliõpilased

Nordtradi konverentsi raames moodustatakse kõikidest üliõpilastest segaansamblid, kus nad õpetavad teineteisele oma riigi pärimusmuusikat. Nädala raames õpitust ja koosloomes sündivast muusikast pannakse kokku lõppkontserdi programm. Mis täpselt kõlama ja laval juhtuma hakkab, ei tea keegi, kuid kindel on see, et esitatav saab olema huvitav, nooruslik, pärimuslik ja ainukordne.

Tasuta

Lisainfo: emtasaalid.ee/nordtrad/

Konverentsi korraldab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.
Konverentsi toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn (visittallinn.ee), Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet ja Tallinna Linnakantselei Kodurahuprogramm.

Külasta Tallinna turismiveebi visittallinn.ee või jälgi sotsiaalmeedias @VisitTallinn kanaleid, kust leiad kasulikku infot ja inspireerivaid soovitusi Tallinna vaatamisväärsuste, tegevuste, sündmuste, restoranide ja meelelahutuspaikade kohta.

Nädala raames toimuvad:

  • erinevad töötoad ja loengud, mida viivad läbi õppejõud nii Eestist kui ka teistest võrgustiku kõrgkoolidest,
  • õppejõudude kohtumised, kus jagatakse parimaid praktikaid, õppemetoodikaid ning arutatakse valdkonna arengu üle,
  • segaansamblid, kus üliõpilased saavad harjutada koosmängu ning leida uusi loomingulisi ideid,
  • kontserdid, kus esinevad nii kohalikud pärimusmuusika tuntud nimed kui üliõpilased, kõik kõrgkoolide õppejõud, nädala jooksul moodustunud segaansamblid ja ka võrgustiku üleselt toimiva magistriõppekava Nordic Master in Folk Music õpilased,
  • jämmiõhtud, mille raames saavad osalejad ühistelt musitseerida ning tutvuda teineteise muusikatraditsioonidega,
  • kultuuriüritused, mille raames tutvustatakse eesti kultuuri ja siinseid (muusika)traditsioone.