Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse eriala 2023/2024. õppeaasta vastuvõtt kestab 15. maist 26. juunini. Rohkem infot siit.

Alates 2023/2024. õppeaastast annab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välja sihtstipendiumi kahele muusika- või teatrikorralduse spetsiifikale keskenduvale Eesti kodanikust üliõpilasele.

EMTA sihtstipendiumi saamiseks peavad olema täidetud järgmised tingimused:

– kandidaat on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Estonian Business Schooli kultuurikorralduse õppekavale vastu võetud Eesti kodanik, kel on varasem haridus ja kogemus muusika- ja/ või teatrivaldkonnast
– on väljendanud motivatsioonikirjas oma soovi töötada Eestis muusika- ja/ või teatrivaldkonnas juhi või korraldajana
– õpib täiskoormusega õppes ja täidab õppekava täies mahus; ei viibi akadeemilisel puhkusel

Sihtstipendiumi saaja esitab õppeaasta lõpuks õpingute käigus omandatud/arendatud muusika- või  teatrikorralduse teemadel avalikkusega jagamiseks mõeldud kajastuse (artikkel meedias või EMTA uudiskirjas, blogipostitus, konverentsiettekanne, taskuhäälingu episood, videoesinemine vms).

Esimesel õppeaastal määrab stipendiumi sisseastumiseksami komisjon, arvestades sisseastumiseksami tulemuste põhjal tekkinud paremusjärjestust ning motivatsiooni. Teise õppeaasta üliõpilastele määrab stipendiumid osakonna kolleegium esimese õppeaasta õpitulemuste ja motivatsiooni alusel.

Stipendium katab 90% kultuurikorralduse õppeteenuse tasust ja seda ei maksta välja rahas, vaid õppeteenustasu kohustust vähendatakse stipendiumi võrra.

Lisaks annab EMTA juba varasemast välja mitmeid teisi stipendiume, et toetada õpinguid kultuurikorralduse erialal. Rohkem infot siit.