Teisipäeval, 14. märtsil kell 11.00–18.00 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis (A404) X muusika- ja teatridoktorantide konverents.

EMTA doktoriõppe keskus on korraldanud muusika- ja teatridoktorantide konverentse alates 2014. aastast. Nüüd on jõutud kümnenda konverentsini, mis seekord toimub kunstiteaduste ja kunstide doktorikooli raames. Oma uurimistööd tutvustavad Tiit Ojasoo, Ksenia Rossar, Vittoria Ecclesia, Fabrizio Nastari, Mantas Šernius. Ettekanded on inglise keeles.

Juba 2015. aastal esines konverentsil esimene külaline Helsingist Sibeliuse Akadeemiast. Koostöö Sibeliuse Akadeemia doktoriõppega on edukalt kestnud tänini. 14. märtsil võib kuulda Jenna Ristilä ja Helga Kareni ettekandeid, kohal on ka sealse DocMus doktoriõppe juht Anu Lampela. Jāzeps Vītolsi nimelist Läti Muusikaakadeemiat esindavad doktoriõppe eestvedaja Diāna Zandberga ning doktorandid  Liene Denisjuka-Straupe ja Liene Dobičina. Koostöö Läti Muusikaakadeemia doktoriõppega sai alguse 2020. aastal.

Konverentsi kava asub siin.