„KultuuriReflektori“ missiooniks on peegeldada olulisi ja päevakohaseid teemasid ning leida üles varju jäänud diskussioonid kultuurikorralduse valdkonnas. Taskuhääling on mõeldud nii praktiseerivatele kultuurikorraldajatele kui ka niisama kultuurist huvituvatele inimestele.

KultuuriReflektor“ on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse magistriprogrammi initsiatiiv, mille esimese hooaja 18 episoodi jõudsid kuulajateni 2021. aasta esimesel poolel. Taskuhäälingu teises hooajas tõstatavad kultuurikorralduse magistriõppe üliõpilased oma uurimisvaldkonnaga seotud olulisi küsimusi ning kutsuvad saatekülalisi üles diskussioonile. Igas episoodis on partnerina reflekteerimas eksperdistaatuses praktik, kellega vestlusest saame leida uusi lahendusi probleemidele, millega tööalaselt ja valdkonda uurides igapäevaselt silmitsi seisame. Saated on vastavalt teemale kas eesti või inglise keeles.

Teise hooaja avaepisood (inglise keeles) keskendub kaasaegsete tehnoloogiate tulevikule kultuurisektoris. Külalisesineja Sten-Kristian Saluveer (innovatsiooni- ja riskikapitali-stuudio Storytek asutaja) arutleb tänapäevaste tehnoloogiate hetkeolukorrast kultuurisektoris, nende eelistest, puudustest ja tulevikuväljavaadetest. Koroonapandeemia ja sõda Ukrainas on mõjutanud märkimisväärselt kõiki eluvaldkondi Euroopas, mitte ainult kultuurisektori rahastamise, vaid ka uute tehnoloogiate osas, mis on muutunud vältimatuks. Kaasaegsed tehnoloogiad on üks meid enim mõjutanud valdkondi, sest veel kolm aastat tagasi ei osanud keegi  unistusteski ette kujutada, mil määral arenevad kaugtöö- ja haridusvõimalused. Nende drastiliste muutuste juures on oluline jälgida praegusi sündmusi, olla kursis sellega, kuidas need kultuurisektorit mõjutavad ning kuidas seda mõju võimalikult positiivseks ja kasulikuks muuta. Saatejuht on Asta Nykoniuk, EMTA kultuurikorralduse magistriõppe üliõpilane (2021– 2023) Ukrainast.

Kuula taskuhäälingut siit.