Podcast

Taskuhäälingu KultuuriReflektor missiooniks on peegeldada olulisi ja päevakohaseid teemasid ning leida üles varju jäänud diskussioonid kultuurivaldkonnas. Arutame valdkonna jaoks olulisi küsimusi, loome diskussioone, reflekteerime ja otsime ebakõlasid. Seda just praktikute abiga, et leida uusi lahendusi probleemidele, millega tööalaselt igapäevaselt silmitsi seisame. Taskuhääling on mõeldud nii praktiseerivatele kultuurikorraldajatele, kui ka niisama kultuurist huvituvatele inimestele.

Nimi KultuuriReflektor on põnev sõnamäng. Ühelt poolt on see midagi, mille eesmärk on olulisele valgust heita, välja tuua midagi, mis muidu jääb varju. Reflection ehk peegeldus näitab ka meie valdkonna ja tööstuse praegust olukorda. Kõige olulisemana – KultuuriReflektor on koht, kus meie jaoks olulistel teemadel reflekteerida ja peegeldada.

Kultuurireflektor on kakskeelne podcast, mille eestvedajaks on kultuurikorralduse MA programm ja vilistlased Merli Antsmaa, Anna-Liisa Ingver, Michael Haagensen ja Anna Maria Ranczakowska. Podcasti algusmuusika autor on  Zane Dombrovska. Kui Sul on lisaküsimusi, ettepanekuid ja teemasid, võta ühendust Annaga: anna.ranczakowska@eamt.ee.

Episood 2
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimus interaktiivne töötuba “Dynamic virtual spaces” ehk töötuba sellest, kuidas enda virtuaalseid sündmusi põnevamaks muuta. Selle läbiviija Anton Nielsen Bjergi sõnul vajab dünaamiline ja meelelahutuslik virtuaalne ruum palju rohkemat kui õiget tehnilist taipu. Parimad online sündmused on hea kombinatsioon tugevast sisust, tehnilisest lahendusest ja läbimõeldud disainist. Podcastis vestleme Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välissuhete koordinaatori Hanneleen Pihlak ja laulja-muusik Maria Volmeriga, kes sellest töötoast osa võtsid.


Episood 1
Listen how different organizations deal with new uncertainties in the discussion we arranged within the framework of the Black Nights Film Festival in the topic of “Managing new uncertainties in the field of arts and culture”.

Guests:
Tiina Lokk is the head of the A-class Black Nights Film Festival in Estonia.
Joonas Tartu is the director of Estonian Theatre for Young Audiences.
Aimee Chow is an Associate Director at Intermusica, based in Berlin.
Grete Nellis is an Estonian producer and Estonian Academy of Music and Theatre alumni member, working within the performing arts field.

Moderator is Kristina Kuznetsova-Bogdanovits, EAMT Cultural Management MA graduate, EAMT lecturer and Sibelius Academy PhD student in Arts Management.