Õppejõud

Meie erialaspetsialistidest koosnevasse õpetajaskonda kuuluvad vilunud ja tunnustatud produtsendid ja heliinsenerid, kvalifitseeritud õppejõud ja meisterlikud akadeemikud. Meie õppejõud on oskuslikud pedagoogid, kelle soov on aidata õppuritel arendada oskusi ning saavutada isiklikke eesmärke. Oma ala professionaalidena pakuvad nad personaalset juhendamist ja tagasisidet. Töötades vahetult kõikide õppuritega, on juhendajatel võimalik teadvustada nende tugevusi ja nõrkusi ning aidata areneda, samaaegselt motiveerides ja inspireerides. Kõik õppejõud on aktiivsed ja pühendunud ning soovivad jagada teadmisi pidevas muutuses oleva muusikamaailma kohta. Õpetajaskonda kuuluvad: José Diogo Neves – helisalvestuse ja stuudiomiksimise õppejõud ja mikrokraadiprogrammi sisuline koordinaator; Kelly Vask ja Taavi-Peeter Liv – muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine; Nikita Shishkov ja Mait Visnapuu – helitehniline solfedžo ja sissejuhatus muusikatehnoloogiasse; Reelika Lelle, Liisi Voolaid ja Liina Tammepõld – turundus ja kommunikatsioon. Lisaks korraldavad koordinaatorid õppuritele tunnustatud erialaspetsialiste (ühekordseid) külalisloenguid.

José Diogo Neves
Helisalvestuse ja stuudiomiksimise õppejõud ja mikrokraadiprogrammi sisuline koordinaator

José on pärit Portost, Portugalist, kuid elab Tallinnas. Ta on mitmete auhindadega pärjatud, kuld- ning plaatinumplaate võitnud salvestamis-, miksimis- ning masterdamisinsener, kelle lai muusikaline ampluaa on võimaldanud tal olla edukas žanriüleselt, tehes muuseas koostööd mitmete Grammy ja Latin Grammy laureaatide ja nominentidega. José on silmapaistev ja mitmekülgne stuudiotalent ning tema töö on tuntud kunstilise terviklikkuse poolest. José näiliselt paradoksaalne pühendumus nii elektroonilisele abstraktsioonile kui akustilisele puhtusele on aidanud tal saavutada muusikamaailmas unikaalse positsiooni. Ta võib muusikale läheneda jõuliselt ja piire kompavalt või täiesti läbipaistvalt, olenevalt mis täpselt teosele sobib ning mis tunnet edasi peab andma. José pädevust erinevates žanrites näitab tema diskograafias väljenduv stiililine mitmekesisus, töötades paralleelselt nii eriilmelise akustilise kui elektroonilise muusikaga. José on mitme muusikavaldkonna ettevõtte ametlik esindusartist: Universal Audio, Flock Audio, Vanguard Audio Labs, msonic Baltic & Retrosonic Pro Audio. Hetkel on José Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lektor; samuti on ta olnud 11 aastat õppejõud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias. Lisaks mainitud õppeasutustele on José andnud külalisloenguid ning viinud läbi töötube ja meistriklasse paljudes ülikoolides ja institutsioonides, seda mitmetes riikides, näiteks Ameerika Ühendriikides, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Soomes, Läti ja Portugalis.

Kelly Vask
Laulukirjutamise kursuse õppejõud ja koordinaator

Kelly Vask on Viljandis tegutsev laulja, laulukirjutaja ja produtsent. Ta alustas oma muusikukarjääri keskkooli ajal, lauldes omakirjutatud laule ning saates neid akustilisel kitarril. Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias rütmimuusika erialal õppides kasvas tema eestvedamisel aegamööda välja mitu koosseisu. 2019. aastal avastas ta lummuse muusikaproduktsiooni vastu ning andis välja oma esimesed laulud sooloartistina. Kultuuriakadeemiale järgnevalt otsustaski ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis muusikaproduktsiooni õppida. Kelly naudib laulusõnade kirjutamist, sidudes need seejärel muusikaga ja luues tervikliku helilise kunstiteose. Tema lauludest kostub õilsaid, siiraid ja kuulajaid kõnetavaid, emotsiooniderohkeid jutustusi.

Taavi-Peeter Liv
Muusikaproduktsiooni kursuse õppejõud ja koordinaator

Taavi-Peeter Liiv on laulukirjutaja, helilooja ja muusikaprodutsent. Liiv on produtseerinud muusikat artistidele nagu Kitty Florentine (“Maladaptive Daydream”, EMA Aasta Alternatiiv/Indiealbum nominent), Rahel, EiK ja Marta Lotta Kukk. Samuti on Taavi-Peeter välja andnud kaks albumit – “Absurd” ja “Skorpion” – ja olnud teatrilavastuste helilooja nii Tallinna Linnateatris, Kinoteatris, Endla Teatris kui ka Ugala Teatris. Oma käekirja produtsendina kirjeldab Taavi-Peeter järgmiselt: “Stuudios pean oluliseks artisti ja produtsendi ühise sünergia leidmist. Tahan, et artist oleks osavõtlik ja julgeks pakkuda ideid – loome ju ikkagi talle muusikat! Samuti on tähtis, et loo struktuur saaks võimalikult kiiresti paika: nii tekib visioon tervikpildist ja säilib workflow”.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia mikrokraadiprogramm muusikaproduktsioon ja laulukirjutamine on loodud ja kujundatud heliloomingu ja improvisatsioonilise muusika osakonnas koostöös EMTA täienduskoolituskeskusega.