Vilistlased

“Mikrokraadist saab terve kõrgtasemelise tööriistakarbi alustades laulukirjutamisest, salvestamisest ja miksimisest kuni muusikaärini. Aga mis eriti tähtis – innustuse lõpuks oma lihvitud muusikat maailmaga jagada, sest läbi õpingute on sundlus asju päriselt ära teha sama tähtis kui teadmine kuidas teha.”

Aap-Eerik Lai

 

“Minu silmis on tegemist fokusseeritud ja efektiivse programmiga, mis hõlmab endas vaid vajalikke ja praktilisi kursusi. Tasakaal praktilise ja mõttelise töö vahel on paigas, mis võimaldab arendada oma oskusi ning lahti mõtestada oma kohta tänasel muusikamaastikul. Mu produktiivsus on tõusnud hüppeliselt, avastan iga päev uusi ideid, mida ja kuidas luua. Suhtumine oma muusikasse on muutunud, olen lahti lasknud perfektsionismist, mis on mind varasemalt tagasi hoidnud ning samaaegselt täiendanud nii tehnilist kui ka loomingulist teadmistepagasit.
Kursusel on tekkinud toetav keskkond, kus rumalaid küsimusi ei eksisteeri ning ideaalsest sooritusest olulisem on tulla kohale ja pidevalt töötada oma eesmärkide nimel. Asendamatuks kogemuseks muudab selle kursuse võimalus suhelda ja tagasisidet saada oma ala tippudelt, kes oma kogemust jagama on kutsutud. Lisaks, José korraldab korralikku revolutsiooni meie muusikamaastikul, sellest ei tasu ilma jääda!”

Jana Liisa Johannson

 

“Mikrokraadist osavõtmine on kahtlemata üks parimaid otsuseid, mida teinud olen. Ei oleks iial osanud ette kujutada, et õpingud saaksid niivõrd inspireerivad ja põnevad olla. Programm on mitmekülgne, hoolikalt läbimõeldud ja hästi struktureeritud. Õppejõud on tõeliselt hindamatud – toetades ja innustades igal sammul, pakkudes arendavat tagasisidet ja aidates üles leida oma tugevused ning millele tuleks veel keskenduda. Ääretult andekad ja unikaalsed kaastudengid on muutnud kursuse veelgi erilisemaks. Koostöö, nende jagatud ideed ja kogemused on õpetanud mulle mitte ainult muusika kohta, vaid julgustanud ka mind rohkem eksperimenteerima, mugavustsoonist välja astuma ja oma loomingut enesekindlalt maailmaga jagama. See kõik on aidanud mul kasvada nii muusikuna kui ka inimesena ja on kindlasti minu jaoks nii palju enamat kui lihtsalt mikrokraad – üks tohutult äge ja unustamatu teekond.”

Frank Pintsaar

 

“Minu algne eesmärk oli avastada muusika loomise külgi, millega üksi kodustuudios toimetades kokku ei puutu, ja end uuel moel proovile panna. Selle eesmärgi saavutasin kuhjaga: sain kursuse raames luua muusikat enda jaoks uutes žanrides ja uutel viisidel, ja süüvida mitmetesse minu jaoks uutesse salvestamise ja miksimisega seotud teemadesse. Ägedate praktikutest õppejõudude kõrval olid väga inspireerivad ka kaastudengid oma eripäraste taustade ja oskustega. Soovitan kursust kõigile, kellel on muusikalisel teekonnal enesekindlust ja oskusi juurde vaja!”

Marek Unt

 

“Minu arvates on programm suurepärane. Olen muusikaäris töötanud nüüdseks 10 aastat ja esialgu mõtlesin, et kandideerin lihtsalt uute inimestega tutvumiseks, kuid programm ise oli mulle väga inspireeriv ja olen õppinud palju rohkem, kui arvasin – õpetajate ained on hoolikalt läbi mõeldud, väljakutsed ja tagasiside on põhjalik ning (üsna kiiresti) õpid mõtlema loovusest kui asjast, mida saad igal ajal aktiveerida – mis on minu jaoks väga suur muutus mõttemustris. Kuna mul on täiskohaga töö ja lapsed, siis täiskohaga ülikoolis käimine pole minule hetkel võimalik – see programm sobib ideaalselt, kui kogu muud elu ei ole kooli tarbeks praegu võimalik ootele panna.”

Sten-Olle Moldau

 

“Soovitan seda kursust igal tasemel muusikutele. Tulin peamiselt õppima miksimist, kuid avastasin nii palju laulukirjutamise ja produktsiooni kohta, mis on teinud mind palju enesekindlamaks ja paremaks muusikuks. Fantastilised õppejõud on aidanud tuvastada mu nõrkused ja arendanud mu tugevusi.”

Mikk Simson

 

“Kui sa oled otsimas endale turvalist keskkonda, kus kirjutada palju muusikat, katsetada uusi ideid ja luua muusikat teiste andekate artistidega, õppida salvestama, mixima ja produtseerima, siis on EMTA mikroprogramm just sulle! Aasta mikroprogrammis andis mulle tohutult palju. Jose, Maris ja Kelly lõid meie kursusele turvalise keskkonna, kus kombata oma loovuse piire ja õppida palju uut iseenda ja muusika kohta. Selle aasta jooksul olen kirjutanud rohkem muusikat kui kunagi varem. Usun, et kui ma poleks mikrokraadi astunud, siis ei ilmuks ka see suvi minu teine sooloalbum.”

Susanna Mõtsmees

 

“Mikrokraadis osalemine on olnud erakordselt inspireeriv. Olen saanud juurde tehnilisi teadmisi ja arendanud oma loovust. Mulle meeldib, kuidas me oleme pidanud kirjutama või produtseerima pea igaks laulukirjutamise ja muusikaproduktsiooni tunniks uusi laule. See tõesti utsitab sind seda tegema. Ja hiljem tunnis üksteise loomingu kuulamine on alati olnud põnev ja motiveeriv.”

Ann-Marii Tippi

 

 “Tundsin muusikat mitmeid aastaid üksinda luues, et olen kinni jäänud oma vanadesse viisidesse kuidas muusikat teha. Tundsin, nagu mu loomingus poleks enam arengut. Kui sellest mikroprogrammist kuulsin, arvasin koheselt, et see oleks mu probleemidele parim lahendus. Mul on hea meel öelda, et see andis mu loovusele suure hoo sisse. Sarnaselt mõtlevate inimestega ümbritsetud olemine inspireeris mind samuti ning õppisin ka nendelt muusikamaailma kohta palju. See programm on alustavale artistile kõik, mida ma oleks eales osanud loota. Aga kõige olulisem on see, et sain tutvuda ja koostööd teha teiste andekate loovate inimestega.”

Sander Rosenthal

 

“Mikrokraad lõi mulle mõnusa keskkonna enda muusikategemise arendamiseks. Andis uut inspiratsiooni, uusi ideid ja teadmisi nii praktilisest kui ka filosoofilisest küljest ja lõi mulle vähe struktureerituma süsteemi asjadega tegelemiseks. Olen kindlasti astunud sammu edasi ja soovitan kõigile, kes tahavad enda muusikaloomise protsessile uut hingamist sisse puhuda.”

Henri Tammai