KUULUMISE VAHEL

Inbetween Belonging

Kymbali Williams

Ghana / Inglismaa / Eesti

 

 

Etendused
28 | 30 | 31*** mai | 1 juuni kl 19:30
Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20, Tallinn
*** peale etendust vestlus autoriga

 

 

Autor-lavastaja KYMBALI WILLIAMS (Ghana/Inglismaa/Eesti)
Helikujundaja ja tehnik ILYA KORJUKIN
Valguskujundaja ROMMI RUTTAS
Etendajad KYMBALI WILLIAMS, HANNA JUNTI, LIISBETH KALA, MARIA PAISTE

Produktsioon CPPM Manifestal, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Kymbali Williams Creative Productions OÜ

Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kanuti Gildi SAAL

 

 

 

Vibratsioon saab alguse

                                            Laul juhatab teed

                                                                                Bänger, mis kõlab läbi aegade

“Kuulumise vahel | Inbetween Belonging” on audiovisuaalne kontsert-lavastus, mis uurib kuuluvustunde keerukaid kihte.

Me kõik teame seda ühte laulu, seda ühte tantsu, mis meid hetkeks ühendab. Seoste otsimise kaudu püüame leida kokkukuulumise viise. “Kuulumise vahel | Inbetween Belonging” uurib tundeid, mida inimene kogeb, igatsedes kuuluda iseendale, kogukonna või rahva hulka. See uurib globaalselt mõjutatud eestlasi, kes alustavad teekonda tagasi oma juurte juurde, luues samal ajal sidemeid “kodust” eemal.

Etendajatega, kellest igaühel on oma kogemus kuulumise teel, kootakse laulude, tantsude ja rituaalide abil kokku ühine lugude vaip. “Kuulumise vahel | Inbetween Belonging” kutsub publikut kogema transformatiivset käsitlust sellest, mida tähendab olla võõras ning mida toob endaga kaasa eluaegne püüdlus leida kuuluvustunnet.

Järgmised etendused

  • 28.05.2024 kell 19:30, Kanuti Gildi SAAL
  • 30.05.2024 kell 19:30, Kanuti Gildi SAAL
  • 31.05.2024 kell 19:30, Kanuti Gildi SAAL
  • 01.06.2024 kell 19:30, Kanuti Gildi SAAL

Kymbali Williams

Kymbali Williams (1997) on Londonis üles kasvanud multiinstrumentalistist produtsent, helilooja ja interdistsiplinaarne etenduskunstnik, kes elab praegu Eestis. Oma loometöös süveneb ta audiovisuaalse ruumi uurimisse, põimides hääle, liikumise ja interkultuurilise teatri elemente.

Kymbali on omandanud Londoni Kaasaegse Muusika Akadeemias bakalaureusekraadi loovmuusika tehnoloogia erialal, mille lõpetas aastal 2019. Õpingute vältel puutus ta kokku heliproduktsiooni, helitehnika ja ruumilise heli valdkondadega, mis omakorda tekitas huvi, kuidas rakendada neid teadmisi kaasaegse etenduskunsti väljal.

2021. aastal avaldas Kymbali endaprodutseeritud debüütalbumi “Laulud kui linnud”, mis on austusavaldus eesti keelele, folkloorile ja luulele. Samuti on ta läbinud arvukalt TikToki väljakutseid, mille käigus arranžeeris ja esitas erinevates stiilides muusikapalu. Audiovisuaalne sari “Dream River” peegeldab tema varajast soovi uurida tekstilisi, auditiivseid ja visuaalseid vahendeid tervikuna. 2023. aastal oli Kymbali esineja ja helilooja Giacomo Veronesi lavastuses “Border EUphoria” festivalil Steirischer Herbst Austrias Grazis. Oma loovuurimuse kaudu püüab Kymbali luua sümbioosi haaravate audiovisuaalsete keskkondade ja kaasaegse etenduskunsti vahel, mõtestades ümber füüsilisuse, musikaalsuse ja tehnoloogia vahelise seose.