CPPM Manifestal on rätsepatööna valmiv etenduskunstifestival, mille eesmärk on pakkuda CPPMi üliõpilastele võimalust oma lõpuprojektide esitlemiseks laiale rahvusvahelisele publikule. Üliõpilastel on täielik loominguline vabadus valida, kus, kellega ja millises vormis need loometööd valmivad – on olnud mastaapseid tantsuetendusi ja intiimseid üks-ühele kogemusi, rännaklavastusi ja kaasahaaravaid virtuaalseid vaatemänge. Teil on võimalus avastada, katsetada ja luua väljaspool traditsioonilisi teatrisaale – 2021. aasta mängupaigad oli black box’id, stuudiod, keldrid, eramajad, hotellitoad, mahajäetud tehased, linnatänavad, mets ja veebipõhised virtuaalsed ruumid.

 

CPPM Manifestal ei ole üliõpilaste tööde viimne esitlus, vaid pigem hüppelaud teoste edasiarendamiseks ja rahvusvaheliseks ringreisiks. Lavastused äratavad rahvusvaheliste festivalide ja truppide tähelepanu, Manifestali lavastusi on esitletud üle Euroopa. Kõik festivali lavastused kantakse internetis professionaalse otseülekandena rahvusvahelise publikuni. Samuti pakub festival CPPMi vilistlastele võimaluse naasta ja lõpetajate kõrval oma uusi töid esitleda, sulatades niimoodi kokku kogemused, kunstilised uurimused ja koostöö.

Õpingute vältel teevad üliõpilased aktiivselt koostööd paljude Eesti etenduskunstnikega, mitmete oma varasemate koostööpartneritega ning rahvusvaheliste külaliskunstnikega. Nendest kaasteelistest said loomeprojektide etendajad, stsenograafid, mentorid ja dramaturgid, kes panust andes punusid valmis multikultuurse ja värvikireva etenduste vaiba. Enne festivali saavad CPPMi üliõpilased oskused ja teadmised välisrahastuse taotlemiseks ja kaasrahastajate leidmiseks. 2021. aastal toetas mitmeid projekte rahaliselt Eesti Kultuurkapital.

 

CPPM Manifestal 2021 lühidalt:


  • 6 nädalat kestev festival üle Tallinna linna
  • Üle 1000 pealtvaataja
  • 14 rahvusvahelist esietendust
  • Üle 70 etenduse
  • 12 otse üle kantud teatrisündmust, sealhulgas esinemisjärgsed vestlused publiku ja tudengitega