Kaasaegsete etenduskunstide õppekava (CPPM) kasvas välja arusaamast, et kõige jõudsam kunstiline areng järgneb kohtumistele inspireerivate loovisikutega. Õppekaval õppides saate osa kõige põnevamatest loomingulistest praktikatest ja protsessidest, mis parasjagu etenduskunstide valdkonda ümber defineerivad.

 

CPPM-i üliõpilasena töötate uuenduslike, kaasakiskuvate ja rahvusvaheliselt tunnustatud lavastajate, koreograafide, kunstnike ja truppidega, kes on kaasaegse etenduskunsti välja oluliselt mõjutanud ja jätkavad kaalukate tööde loomist. Teil palutakse töötada samasuguse pühendumuse ja professionaalsusega, mida need kunstnikud oma loomingulises keskkonnas tavaliselt eeldavad. Nad kõik on loonud oma kunstikeele ja -nägemuse ning ainulaadsed metoodikad. Nad on valmis oma kogemusi teiega jagama.

CPPM õppekava loodi kõige erinevamatele etenduskunstnikele, kes soovivad oma kunstipraktikat arendada või proovile panna. Ülemine vanusepiir puudub ning kogenud esinejad ja artistid on väga oodatud kandideerima. Õpingute ajal moodustavad erineva kultuurilise ja kunstilise taustaga üliõpilased trupi, kus vastastikku teadmisi, tundeid ja mõtteid jagades inspireerute ise ja inspireerite teisi.

CPPM rõhutab, et „etenduskunsti“ mõiste on avar ja mitmetahuline, seega pakutakse võimalusi katsetada erinevates laadides: postdramaatiline teater, kohaspetsiifiline ja meelteteater, multimeediaetendus, installatsiooni- ja etenduskunst, kestvuslavastus, poliitiline teater – kui nimetada mõnda. Teid julgustatakse kompromissitult eksperimenteerima ja oma kunstilisi arusaamu ja eelarvamusi proovile panema.

Õppekava läbimise eesmärk ei ole siiski õppida jäljendama olemasolevaid viise ja metoodikaid, vaid juhtida teid lähemale sügavamale arusaamisele sellest, kes te kunstnikuna olete ja milline töölaad teile sobib. Intensiivsed, inspireerivad ja silmiavavad kohtumised aitavad selgineda teie ainulaadsel kunstilisel visioonil.

 

Kaasaegsete etenduskunstide õppekava on inimesele, kes on


– väljakujunenud või alles kujunev kunstnik, kes otsib inspireerivat, stimuleerivat ja proovilepanevat keskkonda oma kunstipraktika edendamiseks;

– valmis töötama ja treenima väga nõudlikes tingimustes koos maailma juhtivate etenduskunstnikega, et kogeda nende treeningmeetodeid ja loomeprotsesse;

– valmis täielikult pühenduma kaheaastasele sõidule kunstilistel ameerika mägedel, mis keerab teie arusaamad teatri ja etenduskunsti kohta täielikult pea peale;

– ahne õppima ja tegutsema ning valmis koostööks erineva erialase ja kultuurilise taustaga inimestega, et luua sõprussidemeid, loomeprojekte ja etenduskunstide tulevikku.