CPPM õppekava loodi kõige erinevamatele etenduskunstnikele, kes soovivad oma kunstipraktikat arendada või proovile panna. Ülemine vanusepiir puudub ning kogenud loovisikud on väga oodatud kandideerima. Võtame iga kahe aasta tagant vastu kuni 18 üliõpilast, et saaksime neid õpingute jooksul täielikult toetada.

 

Sisseastumine 2022. aastaks on lõppenud. Järgmine vastuvõtt 2024. aastal

 

Avalduste vastuvõtt algab 1. novembril 2021
Avalduste vastuvõtt lõppeb 1. märtsil 2022
Vastuvõtukatsed märts–aprill 2022
Tulemuste avalikustamine 1. mai 2022
Õppekoha kinnitamine hiljemalt 20. mai 2022
Õpingute algus 22. august 2022

 

Sisseastumistingimused


Õppekavale sisseastujal peab olema:

  • Bakalaureusekraad, soovitavalt näitlemise, teatri, tantsu, tsirkuse või muu etenduskunsti alal. Kui kandidaat esitab portfoolio oma senisest loometegevusest, sobivad ka muud erialad.
  • Soovitavalt vähemalt kolmeaastane professionaalne kogemus etenduskunstide alal.

 

Avaldus


Avaldus tuleb esitada veebis Dream Apply Estonia platvormi kaudu. Avalduse esitamise tähtaeg on 1. märts 2022 ja seda saab alustada, salvestada, täiendada ja muuta igal ajal enne tähtaja möödumist.

Pärast tähtaega esitatud avaldusi arvesse ei võeta.

 

Lisadokumendid


Palun esitage veebiavaldusega koos järgmised dokumendid:

1) Elulookirjeldus, mis annab põhjaliku ülevaate teie senisest haridusteest, loomingulisest tegevusest ja töökogemusest.

2) Loominguline portfoolio. Palun laadige materjalid üles veebiavalduse Meedia sektsioonis.

3) Motivatsiooniväljendus, milles te selgitate:

    • Kes te olete, miks te sellele kursusele kandideerite, miks just praegu ja kuidas CPPMi kursusel osalemine teie kunstilist arengut edendaks.
    • Millised on teie praegused kunstilised küsimused, huvid ja väljakutsed, millele soovite järgmise kahe aasta jooksul pühenduda.

Põhjenduse võib koostada kirjalikult ja laadida üles veebipõhisese taotluse juurde; või teha videoformaadis (max 10 minutit), mille saate üles laadida koos oma portfoolioga.

4) Haridust tõendavate dokumentide elektroonilised koopiad (diplom koos akadeemilise õiendiga). Kui diplom ei ole eesti- või ingliskeelne, peab see olema inglise keelde tõlgitud (kinnitatud tõlge).

5) Passi koopia.

6) Tõend inglise keele oskuse kohta. Kaasaegsete etenduskunstide õppekava on ingliskeelne. Kui teie varasemate õpingute keel ei ole olnud inglise keel, eeldame IELTS 6.5, Cambridge Advanced English (CAE), Cambridge Proficiency English (CPE) või mõne muu B2/C1/C2 taseme sertifikaadi kinnitatud miinimumstandardit. Kursusele saate kandideerida ilma keeleoskust tõendava dokumendita, kuid enne õpingute alustamist (august 2022) peate vajaliku taseme saavutama. Kui teie varasem haridus on olnud ingliskeelne, olete sellest nõudest vabastatud.

7) Kaks soovituskirja inimestelt, kes on kursis teie professionaalse loometööga. Te peate avaldusse sisestama kahe enda valitud soovitaja e-posti aadressid. Iseloomustuse konfidentsiaalsuse tagamiseks saadame kutse iseloomustamiseks teie sisestatud e-posti aadressidele ning seejärel saab soovitaja veebis hinnangu anda. Teid teavitatakse iseloomustuse esitamisest, kuid lugeda te neid ei saa.

8) Avalduse esitamise tasu 50 eurot. Pärast avalduse esitamist saate e-posti teel arve pangaandmetega, et saaksite tasuda avalduse esitamise tasu. Enne avalduse esitamise tasu laekumist vastuvõtukomisjon teie avaldust ei menetle.

Veenduge, et teie esitatud taotlus on viimistletud ja annab põhjaliku ülevaate teie loomingulistest kogemustest, kunstilisest visioonist ja edasistest püüdlustest. Dokumentide põhjal sõelale jäänud kandidaadid kutsutakse vastuvõtukatsetele.

 

Vastuvõtukatsed


Juhul, kui teie avaldus osutub väljavalituks, kutsutakse teid vastuvõtukatsetele.

2022. aasta kevadel saab valida järgmiste vastuvõtukatsete vahel:

07.–09. märts 2022

Tallinn

10.–12. märts 2022

Tallinn

14.–16. märts 2022

Berliin (Saksamaa)

23.–25. märts 2022

London (Suurbritannia)

18.-20. märts 2022

online

26.-28. märts 2022

online

1.-3. aprill 2022

online

Avaldust esitades saate märkida, millises vastuvõtukatsete voorus soovite osaleda. Katsed viiakse läbi väikeses grupis, need kestavad kolm päeva ja moodustavad terviku, seega peate kolm päeva kohal olema. Katsed koosnevad erinevatest töötubadest, loomingulistest ülesannetest ja intervjuust. Vastuvõtukatsete üksikasjad, sealhulgas see, mida ette valmistada, saadetakse väljavalitud kandidaatidele 15. veebruariks 2022. Oma reisikorralduse ja majutuse eest katsete ajal vastutavad kandidaadid ise.

 

Vastuvõtukatsete tulemused


Kõiki kandidaate teavitatakse vastuvõtuprotsessi tulemustest hiljemalt 1. mail 2022.

Võimalikud on järgmised tulemused:

  • Teile tehakse pakkumine kursusel õppimiseks. Pärast pakkumise saamist on teil kolm nädalat õppekoha kinnitamiseks. Pakkumine kehtib ainult 2022. alustavasse gruppi ja õpingute algust ei saa edasi lükata.
  • Te olete ootejärjekorras. Lõpliku otsuse loodame teile saame teile anda hiljemalt 1. juunil 2022.
  • Te ei osutunud valituks.

Vastuvõtukomisjon ei anna individuaalset tagasisidet avalduste ega vastuvõtukatsete kohta.

Kui teil on lisaküsimusi kandideerimisprotsessi, dokumentide või vastuvõtukatsete kohta, võtke meiega ühendust e-posti teel info_cppm@eamt.ee või helistage 6675 733.