CPPM WORKSHOP
Külli Roonsa and Kenneth Flak

18.-22.12.2023

Avatud tund
22.12.2023 18:00 EAMT black box


 

Külli Roosna

1981. aastal sündinud Külli Roosna on Eesti tantsija, koreograaf ja õpetaja. Ta lõpetas 2005. aastal Tallinna Ülikooli koreograafi/tantsija erialal ja jätkas õpinguid Rotterdami Tantsuakadeemias Hollandis, omandades 2007. aastal teise bakalaureusekraadi. 2013. aastal omandas magistrikraadi Tallinna Ülikoolis koreograafia erialal.

Esinejana on teinud koostööd koreograafide Richard Siegali, Stian Danielseni, Karen Fossi, Kari Hoaasi, Cid Perlmani, Dylan Newcombi, Fine5 tantsuteatri ja paljude teistega.

Lisaks tunnustusele Roosna & Flaki töö eest pälvis ta Valgevenes Vitebskis toimunud rahvusvahelisel kaasaegse koreograafia festivalil esimese auhinna oma soolotantsu „Circle Through” eest.

Pedagoogitöö ja esinemised on viinud teda festivalidele, ülikoolidesse ja teatritesse Eestis, Norras, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Hollandis, Suurbritannias, Saksamaal, Prantsusmaal, Poolas, Tšehhis, Ukrainas, Ungaris, Jordaanias, Indias, Jaapanis, Venemaal, Valgevenes ja Lõuna-Koreas.

Aastatel 2014–2015 oli ta Eesti Tantsukunstnike Liidu juhatuse liige ja stipendiumikomisjoni juht.

 

Kenneth Flak

1975. aastal sündinud Kenneth Flak on Norra tantsija, koreograaf, helilooja ja õpetaja. Ta on esinenud André Gingrase’i, Dansdesigni, Richard Siegali, Kari Hoaasi, Preeti Vasudevani ja paljude teiste töödes. Ta on omandanud hariduse Norra Riiklikus Draamateatriakadeemias ja Amsterdami kunstikoolis Hollandis.

2007. aastal sai ta New Yorgis Bessie Performer’s Award’i Gingrase’i soolo „CYP17” tõlgendamise eest. Aastal 2010 kandideeris ta Amsterdamis BNG auhinnale koreograafiaga „Of Gods and Driftwood”.

Flak on õpetanud kaasaegset tantsu ja helidisaini ülikoolides ja festivalidel üle maailma. Ta on õpetanud ja esinenud Eestis, Norras, Soomes, Rootsis, Taanis, Gröönimaal, Lätis, Leedus, Hollandis, Belgias, Suurbritannias, Saksamaal, Prantsusmaal, Poolas, Tšehhis, Ukrainas, Ungaris, Põhja-Makedoonias, Serbias, Hiinas, Jordaanias, Indias, Jaapanis, Austraalias, Venemaal, Valgevenes, USAs, Kanadas, Dominikaani Vabariigis, Itaalias, Hispaanias, Portugalis.

Flak on iseõppinud helilooja ja loominguline kodeerija, kes teeb muusikat ja loob interaktiivseid vahendeid live-koreograafiate ja tantsufilmide jaoks.

Ta oli Norra kunstinõukogu tantsukomisjoni esimees 2018–2020.

 

Responsive body

Responsive Body praktika eesmärk on arendada võimet luua isiklikke liikumisreaktsioone erinevatele impulssidele. (ma ei saa sellest lausest aru) Selleks integreeritakse ideid funktsionaalsest anatoomiast, võitluskunstidest ja kujutlusvõimest. Samuti pannakse end proovile sensoritehnoloogia pakutavate võimaluste ja piirangutega.

Alustatakse lihtsatest liigutustest, et juhtida tähelepanu funktsionaalsetele seosetele kehas. Õrn algus võimaldab häälestuda iseendale, juurduda praeguses hetkes ja valmistuda keerukamateks ülesanneteks.

Töötoa teine osa pöörab tähelepanu meeltele. Partneri abiga laiendatakse liikumisvalikuid, luuakse füüsilist vastukaja nii sisemistele kui ka välistele impulssidele ja uuritakse erinevaid võimalusi nii improviseeritud kui ka fikseeritud materjali organiseerimiseks.

Lõpuks tuuakse mängu sensoritehnoloogia, mis võimaldab uurida uusi seoseid liikumise ja heli vahel.