Liisa Saaremäel
TINY HOME PRODUCTION PRESENTS:
SUUREM KUI ELU


 

Lavastaja LIISA SAAREMÄEL (EST)
Kunstnik EMER VÄRK (EST)
Dramaturg MARIA ARUSOO (EST)
Helikunstnik HENDRIK KALJUJÄRV (EST)
Valguskunstnik MIKK-MAIT KIVI (EST)
Kostüümikunstnik HELINA RISTI (EST)
Etendajad: CHRISTOPHER RAJAVEER (EST), ALEKSANDER EELMAA (EST), ANATOLI TAFITŠUK (EST), LIISA SAAREMÄEL (EST)

Esietendus 4.06.2021 Paljassaare Garaažilinnakus.

tilluke
kaduvväike
taandatud
miniatuurne
Tilluke pole lihtsalt väike.
See on vähendatud. beebi
Tilluke oma karjuval pisendatud kujul
toob silme ette harjumuspärase kontuurid.

Tillukesed ruumid: lubavad hoiustada asju ilma süstematiseerimata – kuur, auto pagasiruum, garaaž, alumised sahtlid, kindalaegas, meigikott, voodialune, rahakoti salajased alad, ranits, taskud, koolikapid, keldrid ja mõnikord terve kodu. Süstematiseerimata asjade keskel on soe ja mõnus. Tillukesed ruumid on nagu vulkaanid hoidmas end tagasi. Vähetähtis, tagajärgedeta, pole kõneväärt, kah asi.

“Tiny Home Production presents: Suurem-kui-elu” on kohaspetsiifiline rännaklavastus Paljassaare Garaažiühistu territooriumil. Hiiglaslikus nimetute tänavate võrgustikus seisavad 1300 garaažiboksi oma kirevate katustega lähestikku üksteise kõrval nagu linn linnas. Ühelt poolt funktsionaalne ruum ja teisalt ruum, mis kannab endas võimalust end vabalt väljendada, on garaaž väga intiimne ruumiline portree inimesest, kes seal tegutseb. Uurides kasinate ruumide fantaasiat ärgitavat mõju garaažla muutumatult argises keskkonnas, balansseerib lavastus tavaelu teatraalsuse ja etenduskunsti argisuse piirialal.

Pealtnäha homogeenne garaažilinnak on aegruum, kus iga minevik kohtub enda tulevikuga, kus unistused kas visatakse välja, pannakse riiulile või lammutatakse laiali ja pannakse kokku uuteks avaldusteks lootusest – tillukesest tundest. Tilluke tunne: kui hakkad armastama, sest ta valis su välja. Kui su elu kulminatsiooniks on hetk, mil sind joosti pikali ja hiljem avastasid end õnnelikust suhtest. Tillukestele tunnetele andumine võimaldab suurepärast elu. tühipaljas, mis sest mainida.

Lavastus “Tiny Home Production presents: Suurem-kui-elu“ on Uue Loomingu Maja ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasproduktsioon.