RAEVUNUD NAISED

Women Who Rage

Amy Reade

Inglismaa

 

 

Etendused
10 | 11 | 13*| 14 mai 19.30
Kanuti Gildi SAAL Pikk 20 Tallinn
*peale etendust vestlus autoriga

 

 

Autor-lavastaja AMY READE (Inglismaa)
Helilooja ASTRA IRENE SUSI
Kostüümikunstnik COLLECTIVE EXPOSURE
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS
Helikunstnik ILJA KORJUKIN
Etendajad TEELE KALJUVEE-O’BROCK, HANNA MARIA SAAR, AMY READE

Produktsioon CPPM Manifestal ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Kanuti Gildi SAAL

 

BLAA BLAA BLAA …

Kas te peate mind lolliks?
Ma ei viitsi enam.

BLAA BLAA BLAA …

Me oleme klounid, kes elavad teie peas.
Me oleme klounid, kes karjuvad. Kui sõnu pole ümberringi,
jookseme ringi. Klõbistame ringi lakkamatult lärmitsedes.
Te ei saa mõelda, magada ega unistada, sest klounid valitsevad.
Me oleme raev. Me oleme teie sisemine laps.
Meie suud on avatud. Te peate meie eest hoolitsema.

BLAA BLAA BLAA BLAA …

Kaks aastat tagasi oleksin alustanud tekstist ja otsinud naise raevu kujutamist kirjandusest. Oleksin ilmselt valinud Medeia või Antigone ja analüüsinud nende raevu tõlgendusi läbi aja ja sõna-sõnalt. Teatritegijana on alati põnev uurida, kuidas need kangelannad tänapäeva publikut kõnetavad. Kuid täna tunnen ma sundust alustada sealt, kus sõnad lõpevad (või ei ole veel alanud) – alustada kehast.  Nii et ma uurin hoopis emotsionaalse eneseväljenduse kehalisi aistinguid. “Raevunud naiste” puhul purjetan ma publiku juuresolekul ja isikliku ja poeetilise lähenemise abil emotsionaalsete äärmuste tormis. Jah, kes on naised, kes raevuvad? Ja miks nad raevuvad? Aga mis veelgi tähtsam, mis tunne on raev? Kus see kujuneb ja kuidas see keha liigutab?

Amy Reade

 Amy Reade on Suurbritannia lavastaja. Ta püüab teha tööd, mis oleks nii poliitiliselt haarav kui ka lavastuslikult murranguline. Oma lavastajatöös püüab ta alati laiendada teatri piire, töötab uute tekstidega, aga on loonud ka kohaspetsiifilisi lavastusi ja meelteteatrit. Ta ületab kunstiliikide vahelisi piire; teeb koostööd koreograafidega tantsuteatri ja teatritantsu alal ning kasutab oma lavastuste muusika ja liikumise loomiseks koosloomemeetodit.

Lavastusi: “TART” (Mick Lally Theatre, Galway Theatre Festival), “Plan Bee” (Yorkshire Dance), “Swamp Monster” (Swings and Roundabouts), “All of us want something to get over” (Bread & Roses Theatre), “Not the End of the World” (Cockpit Theatre), “SENSE” (St Pancras Crypt), “WALLS” (Edinburgh Festival Fringe), “Playlist” (Royal Court), “Good Chance No Chance” (Southbank Centre), “Women of Tamil Nadu” (Satkaarya Trust, Chennai).