Amy Reade

Amy Reade on Suurbritannia lavastaja. Ta püüab teha tööd, mis oleks nii poliitiliselt laetud kui ka lavastuslikult murranguline.

Oma lavastajatöös püüab ta alati laiendada teatri piire, töötab uute tekstidega, aga on loonud ka kohaspetsiifilisi lavastusi ja meelteteatrit. Ta ületab ka kunstiliikide vahelisi piire; teeb koostööd koreograafidega tantsuteatri ja teatritantsu alal ning kasutab oma lavastuste muusika ja liikumise loomiseks koosloomemeetodit.

Lavastusi: TART (Mick Lally Theatre, Galway Theatre Festival), Plan Bee (Yorkshire Dance), Swamp Monster (Swings and Roundabouts), All of us want something to get over (Bread & Roses Theatre), Not the End of the World (Cockpit Theatre), SENSE (St Pancras Crypt), WALLS (Edinburgh Festival Fringe), Playlist (Royal Court), Good Chance No Chance (Southbank Centre), Women of Tamil Nadu (Satkaarya Trust, Chennai).

Amy on kaaskunstnik ja kuulus Good Chance Theatre’i asutajameeskonda, teatriruumi, mis loodi koos pagulaskunstnikega ja nende jaoks Calais’ põgenikelaagris “Jungle”. Ta juhtis teatrit kohapeal kogu seltskonna Calais’s veedetud aja. Ta jätkab koostööd Good Chance’iga paljude projektide kallal, sealhulgas Southbanki keskuse Encampment ja projektid Pariisis. Amir Nizar Zuabi lavastatud filmis The Walk, produtsendid David Lan ja Tracey Seaward, oli Amy Handspring Puppet Company pagulaskunstnike casting-spetsialist ning Kosovo ja Põhja-Makedoonia teadustöötaja. Amy on Stephen Daldry ja Justin Martini lavastatud The Jungle loovkonsultant, mis sai alguse Young Vic & National Theateris, enne kui kolis Londoni West Endi, St Ann’s Warehouse New Yorki, The Curran San Franciscosse ja naaseb New Yorki 2023. aastal. Ta on loomingulise meeskonna võtmeliige, olles töötanud ka dramaturgia ja castingu alal Rahvusteatri uue töö osakonna teadus- ja arendustegevuses ning ka ansamblijuhina. Amy näitlejateks on: Rosalind, William Shakespeare, nagu sulle meeldib, rež. Polly Creed, RADA Studios; Elphaba, Wicked (motion capture R&D), rež. Stephen Daldry; Muusik, Rory Mullarkey “Vanaisad”, rež. autor Jesse Jones, Rahvusteater; Noor Molly, Private Peaceful, Michael Morpurgo, kohandanud Simon Reade, rež. Susan Roberts, BBC Radio 4. Amy õppis Bristol Old Vic Young Company juures, kus ta esines paljudes Bristoli Old Vici kavandatud lavastustes koos režissööridega, sealhulgas Ian Tidbury, Jesse Jones ja Miranda Cromwell. Lisaks Good Chance’i produtsenditööle on ta töötanud kaasamisspetsialistina ettevõttes FUEL ja abiprodutsendina Theatre Royal Bath Productionsis, produtseerides nende töid UK Toursil ja Londoni West Endis, sealhulgas David Mameti režissöör Oleanna. Lucy Bailey, Kopenhaagen Michael Frayni rež. Polly Findlay ja Blue/Orange autor Joe Penhall rež. James Dacre.