Bakalaureuseõpe

Nelja-aastane (240 EAP) bakalaureuseõpe lavakunsti osakonnas annab põhjaliku ettevalmistuse näitleja-, lavastaja- või dramaturgi õppesuunal. Üliõpilasi võetakse vastu eestikeelsesse päevasesse õppesse. Vastuvõtt toimub üle aasta, järgmine vastuvõtt on 2022. aastal.

Sisseastumiseksamid koosnevad mitmest praktiliste ülesannetega voorust. Täpsem info voorude ja soovitusliku kirjanduse kohta avalikustatakse pärast vastuvõtu väljakuulutamist.

Riigieksamite punkte lavakunstikooli sisseastumisel ei arvestata, kuid bakalaureuseõppesse astumiseks peab olema keskharidus omandatud.

Lavakunsti osakonna teatriõppe eripära on kursusepõhine õppetöö, mis hõlmab palju individuaalset lähenemist ning pakub üliõpilasele oma potentsiaali avamiseks toetavat loomingulist keskkonda. Kursuse tööd suunavad kursusejuhendajad, kes on ka peamised erialaõppejõud ning kelle juhtimisel on iga kursuse õpe omanäoline. Kursusejuhendaja kutsel töötavad kursusega erinevad teatriprofessionaalid, kelle kaudu saavad üliõpilased osa mitmesugustest teatrilaadidest ja -stiilidest.

Teatriõppe hulka lavakunstikoolis kuulub ka osalemine üliõpilasvahetustes välismaa teatrikoolides ning koostöölavastuste loomine Eesti professionaalsetes teatrites. Tugevate teatrialaste oskuste ja teadmiste kõrval annab lavakunsti osakonna bakalaureuseõpe laiapõhjalise humanitaarhariduse.