Magistriõpe

Magistriõpe teatrikunsti ja teatripedagoogika erialal on kaheaastane (120 EAP) eestikeelne õpe, mis võimaldab teatrialaseid teadmisi süvendada, tutvuda erinevate kaasaegse teatri meetoditega ning omandada oskused tööks teatripedagoogina. Magistriõpe on suunapõhine, programmi suund on vastuvõtuaastati erinev.

Varasematel aastatel on magistriõpe olnud lavakõne suunaga (vastuvõtud 2019., 2008. ja 2004. aastal), füüsilise teatri suunaga (2016), psühholoogilise teatri suunaga (2014), teatri- ja filmilavastamise suunaga (2012, ühisõppekava TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooliga), lavastajaõppe suunaga (2006) ja nukuteatri suunaga (2002).

2022. aastal vastu võetud magistrikursuse programm keskendub lavastaja tööle näitleja ja tekstiga.

Magistriprogramm 2022–2024


Lavastajasuunalises magistriprogrammis õpitakse kahe aasta jooksul nii teooria kui ka praktika kaudu erinevaid meetodeid ja tehnikaid näitlejate juhendamiseks ja inspireerimiseks ning draamatekstide analüüsimiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks. Magistrikursus lõppeb magistriprojektiga, mis koosneb iseseisvast lavastuslikust tööst (lavastusest või filmist) ja loomeprotsessi analüüsivast kirjalikust tööst.

Programm sobib nii teatri- või filmilavastamisega tegelenud inimestele kui ka varasema lavastamiskogemuseta loovisikutele, kes tahavad hakata lavastama.

Õppekava on koostanud lavastaja ja õppejõud Mart Koldits. Õppetööd viivad läbi erinevad teatrilavastajad, dramaturgid ja näitlejad nii Eestist kui ka välismaalt.

Lisainfo:

EMTA lavakunsti osakond
lavakunst@eamt.ee
6675 800