Välissuhted

EMTA lavakunsti osakonnal on head sidemed mitmete juhtivate teatrikoolidega nii Euroopas kui ka Venemaal. Koostöös viiakse läbi üliõpilasvahetusi, korraldatakse rahvusvahelisi töötube ning jagatakse kogemusi ja visioone teatrihariduse arendamisest.

Kõige pikaajalisemad suhted on lavakunsti osakonnal Londonis asuva teatrikõrgkooliga Rose Bruford College of Theatre & Performance, millega on toimunud üliõpilasvahetus järjepidevalt alates 2001. aastast. Püsivaks partneriks vahetusõppel on lavakunstikoolile olnud ka Hispaanias Valladolidis asuv Escuela Superior de Arte Dramatico de Castilla y León.

Põhja- ja Baltimaade teatrikõrgkoolidega toimuvad regulaarsed üliõpilasvahetused ja kohtumised võrgustiku Norteas kaudu, mille liige on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia alates 2008. aastast.

Samuti on lavakunstikoolil sidemed pika ajalooga teatrikoolidega nagu Venemaa Teatrikunsti Instituut (GITIS) Moskvas ja Venemaa Riiklik Etenduskunstide Instituut (RGISI) Peterburis.

Üliõpilasvahetusi ja külalisõppejõudude tööd on toetanud Erasmus+ programm, Nortease võrgustik, Eesti Rahvuskultuuri Fond ja Eesti Kultuurkapital.

Lavakunsti osakonna sõpruskoolid:

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia väliskoostöö kohta leiab rohkem infot siit.