Maavärin

Kleist | Collier | Spottiswood | CPPM

 

Lavastaja KIM COLLIER (Kanada)
Dramaturg GREG SPOTTISWOOD (Kanada)
Kunstnik KAIRI MÄNDLA
Muusikaline ja helikujundaja ARDO RAN VARRES
Koreograafia CPPM TUDENGID
Liikumisjuht JÜRI NAEL
Valguskunstnik ROMMI RUTTAS
Lavaline võitlus TANEL SAAR
Koormeister KÜLLI KIIVET

 

Kaasautorid ja etendajad EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrandid Amy Reade (UK), Britt Kõrsmaa (EST), DongBin Lee (KOR), Elo Tuule Järv (EST), Javier Cárcel Hidalgo-Saavedra (SPA), Jennifer Bagg (AUS), Katia Skylar (FIN), Kirte Jõesaar (EST), Kreete Tarmo (EST), Kymbali Williams (UK/EST), Misia Żurek (POL), Rasmus Stenager Jensen (DE), Rebecca McCarthy (USA), Sofia Filippou (GRE).

 

 

„Maavärin“ – Heinrich von Kleisti klassikalise novelli „Maavärin Tšiilis“ kõiki meeli haarav adaptatsioon –  tähelepanuväärne teekond läbi eepilise ja emotsionaalse teatrimaastiku, kus katastroofiline seismiline sündmus paneb proovile tegelaste suhted jumala, looduse ja üksteisega.

„Maavärin“ kujutab „vana maailmakorraldust“ ja selle vankumatuid ja jäiku sotsiaalseid kombeid ning ühiskonda, mis on saatmas surma kaht noort armastajat. Seejärel lõhub laastav keskkonna rebenemine mitte ainult maad, vaid loob ka võimaluse uue, heldema maailmakorra tekkeks: sellise, mis tervendab ja võtab noored armastajad tagasi armulikku ühiskonda. Kuid kas see optimism ja kogukonna taastamine suudab üle elada tumedad jõud, kes tahavad katastroofi tõlgendada oma poliitilistel ja teoloogilistel eesmärkidel?

„Maavärin“ on üllatav segu romantikast, huumorist ja šokeerivast vägivallast, kus CPPMi grupp mängib tuntud Kanada lavastaja Kim Collieri juhtimisel. Novelli uue dramatiseeringu on kirjutanud Greg Spottiswood. Selle maailmaesietendus saab olema kirglik teatrikogemus, mis uurib inimese püüdlusi leida seotust ja tähendust keset kriisi.

„Maavärin“ on sügavamõtteline uurimus usust ja tunnistus sellest, et lootus võib tragöödia üle elada.

 

 

Lavastuse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.

Fotod: Rene Jakobson

 

Meedia:

EMTAs esietendub magistriõppe tudengite lavastus

Maavärin nimega kristlus